کوالکام در ابتدای ماه دسامبر از پردازنده اسنپدراگون 865 رونمایی خواهد کرد

0
۶۱,۹۲۳

شرکت کوالکام یک بار دیگر با شوق و ذوق در حال کار بر روی پروژه ارائه پردازنده جدید خود است و این بار قرار است که در نمایشگاه Tech Summit که در تاریخ 3 الی 5م ماه دسامبر 2019 در جزیره مائوئی از ایالت هاوایی آمریکا برگزار می شود از این چیپست جدید رونمایی نماید. جالب است بدانید که این شرکت مستقر در سن دیگو آمریکا همیشه چیپست های جدید خودش را در این مکان رونمایی می کند و پردازنده اسنپدراگون 865 نیز از این قاعده مستثنی نیست.

اطلاعاتی که از پردازنده اسنپدراگون 865 به بیرون درز کرده است بسیار نایاب هستند، چرا که ما انتظار داشتیم این چیپست بر اساس فناوری 7 نانومتری شرکت سامسونگ در عوض فناوری ساخت شرکت TSMC ساخته شود و این موردی بود که کره ای ها از زمان ارائه دو پردازنده اسنپدراگون 820 و 835 تا کنون دیگر آن را انجام نداده اند و شرکت کوالکام نیز این پروسه را به همان شرکت TSMC واگذار کرده بود. البته که انتظار داریم تا دو نسخه از این پردازنده به بازار عرضه شود که مدل اول تنها مارکت گوشی های LTE را هدف گرفته و نسخه گران تر به همراه مودم اسنپدراگون X55 و برای فناوری 5G عرضه شود.

کوالکام در ابتدای ماه دسامبر از پردازنده اسنپدراگون 865 رونمایی خواهد کرد

تفاوت بین پروسه ساخت بر اساس لیتوگرافی 7 نانومتری مبتنی بر اشعه ماورا بنفش (EUV) در اسنپدراگون 865 و پروسه ساخت بر اساس لیتوگرافی FinFET در چیپست های شرکت TSMC به وضوح قابل تشخیص است و پیش بینی می شود که نتیجه این کار افزایش بهره وری مصرف انرژی بین 15 تا 20 درصد باشد.

این غول کره ای هم اکنون کار بر روی لیتوگرافی 5 نانومتری را نیز به پایان رسانده است و به نظر می رسد زمان تست و عرضه آن را نیز به سال آینده موکول کرده است. شرکت سامسونگ تصمیم دارد تا از این فناوری در شهر هواسئونگ کره جنوبی تا پایان سال آینده رونمایی کند.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here