مایکروسافت یکی از کمپانیِ هایِ بسیار قدیمی و بزرگ دنیاست که ید طولایی در طراحی نرم افزارهایِ محبوب دارد. یکی از نرم افزارهایِ کمپانی مایکروسافت که همه مردم دنیا با آن آشنایی دیرینه دارند، برنامه Skype میباشد. اسکایپ بسیار پیشتر از وایبر، واتس اَپ، تلگرام و بسیاری از شبکه هایِ اجتماعی نوپا وجود داشت و ارتباط صوتی و تصویری بسیار مطلوبی را در کنار وظیفه پیام رسانی انجام میداد.

اما در سال 2017 هستیم و اَکنون جنگ بر سر ایده هایِ نوین است. مایکروسافت نیز برایِ اینکه بتواند به قاعده بازی برگردد باید حرکتی بسیار بزرگ میزد. اَکنون این مهم محقق شده است و مایکروسافت با بازنگری کامل نرم افزار اختصاصی خود، در صدد است سهمی از بازار پرسود شبکه هایِ پیام رسان را از آنِ خود کند و باز بر سر زبان ها بیفتد.

اسکایپ 8.0 به کُل بازطراحی شده است! هیچ چیز در اسکایپ جدید مثل قبل نیست و شما قطعاً متعجب خواهید شد. این برنامه هم اَکنون از انیمیشن ها، اَشکال و رنگ آمیزی بسیار چشم نوازی بهره میبرد، که هر کاربری را به خود جذب خواهد کرد. مایکروسافت هم اَکنون 3 سربرگ برایِ بخش اصلی نرم افزار خود در نظر گرفته است، که به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

سربرگ وسط که تغییری نسبت به قبل نداشته است و در واقع تماس ها و چت هایِ اَخیر شما را دربرمیگیرد و تنها از لحاظ بصری دچار تغییر و تحولاتی شده است. سربرگ سمت راست که Highlights خوانده میشود، در واقع یکی از ویژگی هایِ الهام گرفته شده از سرویس Snapchat میباشد. کسانی که از این سرویس استفاده میکنند میدانند که ویژگی Stories در شبکه مذکور چیست.

در این سربرگ شما میتوانید فعالیت هایِ روزانه خود را به ثبت برسانید. تمامی عکس ها و ویدئوهایی که در طول روز آپلود میکنید در این بخش با عنوان Highlights برایِ دوستانتان به اشتراک گذاشته میشود. سربرگ سمت راست نیز که Capture نام دارد هم یک ویژگی وام گرفته شده از سرویس Snapchat میباشد.

در این بخش شما میتوانید عکسی بگیرید و برایِ مخاطبان خود ارسال کنید یا اینکه به بخش Highlights خود آنرا اضافه کنید. در این بخش ابزارهایِ ویرایش عکس و ترسیم اَشکال مختلف به همراه استیکرهایِ مختلف در دسترس کاربر قرار دارد، که با باز کردن این ابزارها نیز باز یاد سرویس Snapchat می اُفتیم، چون ویژگی هایِ مذکور عیناً در سرویس نام برده وجود دارند.

سایر ویژگی ها تغییر نیافته اند و بیشتر ویژگی هایِ بصری نرم افزار تغییرات زیادی را تجربه کرده است. البته باید به بخش اعلانیه هایِ کارتی جدید هم اشاره کرد، که در حال حاضر فقط ویژگی هایِ جدید نرم افزار اسکایپ را به کاربر نشان میدهند. نسخه بازنگری شده اسکایپ هم اَکنون تنها برایِ سیستم عامل اَندروید در دسترس کاربران قرار دارد و پیش بینی میشود در هفته هایِ آتی برایِ سیستم عامل iOS منتشر شده و در طی ماه هایِ آینده نیز در اختیار کاربران سیستم عامل ویندوز و مک قرار گیرد.

منبع: