android5

صبح امروز یک کاربر از reddit  به طور تصادفی اسکرین شاتی را قرار داد که می تواند نشان دهنده ی بعضی تغییرات در نسخه بعدی اندروید و نرم افزار های موجود در آن باشد . البته لازم به ذکر است این عکس به عنوان یک گزارش اشکال یا همان bug report  توسط افرادی که Chromium را ساخته اند به اشتراک گذاشته شده است . کدهایی که وجود دارد ظاهرا مانع از درست کشیده شدن صفحه نمایش از حالت  عمودی به افقی می شود . ما نیز همانند تمامی طرفداران اندروید در سراسر جهان می خواستیم تصاویر بیشتری از ورژن بعدی اندروید داشته باشیم ، اما گویا تصویر بالا جالب ترین تصویر مربوط به نسخه جدید اندروید است که کنجکاوی ما را نیز در این باره افزایش می دهد .

 

البته ما ادعا نمی کنیم که همه ی ویژگی های نسخه جدید در این یک عکس دیده می شود یا این عکس معنی و مفهوم خاصی دارد ، اما چیزهایی نیز برای بحث در مورد آن ها وجود دارد که برخی از آن ها عبارت اند از :

  • یک L با حرف بزرگ در جایی که آیکون اشکال زدایی باید وجود داشته باشد قرار دارد .
  • کروم یک طرح و مقیاس جدید برای نوار https در نظر گرفته است .
  • در این ورژن از اندروید می توانید یک علامت زنگوله مانند در کنار ساعت مشاهده کنید که بسیار شبیه به زنگوله ی اعلانات صفحه اصلی خود کروم می باشد .
  • پیغامی که برای ورود به ایمیل نمایان می شود ، ظاهری جدید پیدا کرده .
  • و در نهایت ، پنجره ی مرورگر کروم دیگر تمام صفحه نیست ! بلکه در نقاطی بسیار ملال آور یعنی تا نیمه های دکمه های مجازی کشیده شده و از کناره های آن نیز صفحه زمینه به خوبی قابل روئیت است .

همان طور که گفتیم ما نمی توانیم در مورد معنی و مفهوم این نشانه ها اظهار نظری بکنیم .