AOSP_Xperia_Z3-_660x384-660x384

امروز دستگاه های پرچم دار +Xperia Z3 و Xperia Z4 Tablet و Xperia Z4 Tablet Wifi به پروژه متن باز اضافه شدند. به علاوه، حالا این امکان برای توسعه دهندگان فراهم شده که بروزرسانی های غیر رسمی همچون رام های AOSP را برای اولین دستگاه های اکسپریا که بر پایه پردازنده های 64 بیتی Qualcomm© Snapdragon 810 هستند را ارائه دهند.

تمامی منابع لازم برای دستگاه یاد شده در پروژه متن باز قرار داده شده و در صفحه AOSP برای اکسپریا قابل دسترسی است. تنظیمات لازم برای دستگاه های +Xperia Z3 و Xperia Z4 Tablet و Xperia Z4 Tablet Wifi به صورت رایگان برای هرکسی به عنوان توسعه دهنده برای استفاده و کمک رسانی فراهم شده است. اطلاعات بیشتر نرم افزاری را نیز در اینجا میتوانید پیدا کنید. همچنان منابع لازم برای دستگاه دیگر 64 بیتی اکسپریا یعنی M4 Aqua نیز منتشر شده اما در حال حاضر امکان باز کردن بوتلودر برای این گوشی وجود ندارد.

به تازگی باینری های نرم افزاری همگام با اندروید 5.1 بروزرسانی شده است، و اینکه آموزش قدم به قدم تنظیم و ساخت و فلش برای دستگاه هایی که پیش از این یاد شده موجود است.

اگر مشتاق هستید که این کار را انجام دهید با استفاده از لینک های بالا اقدام کنید، اما باید بدانید که این کار با محدودیت هایی همراه است. به عنوان مثال ممکن است ناپایداری هایی موجود باشد و قسمت های مهمی از دستگاه غیر فعال باشد و به یاد داشته باشید برای همه ی این ها ابتدا بوتلودر دستگاه باید باز باشد؛ بعد از بازکردن بوتلودر هم توصیه اکید شده که نرم افزار My Xperia فعال نشود که ممکن است باعث بروز مشکلات جدی برای دستگاه شود.

هرچند اطلاعات بالا بیشتر مناسب توسعه دهندگان است اما میتوان گفت خبر خوبی هست برای تمامی کاربران دستگاه های 64 بیتی اکسپریا چرا که با اضافه شدن این دستگاه ها به پروژه متن باز سونی توسعه نرم افزاری بیشتر می شود و راه را برای توسعه دهندگان نوپا نیز باز میکند تا ایده های خود را پیش از پیش در اختیار دیگر دوستداران اکسپریا و تیم توسعه دهندگان سونی قرار بدهند.