Z2Close
یکی از قابلیت های ساده و کاربردی که سونی در گوشی های اکسپریا Z2 و سری Z3 از آن استفاده کرد گزینه Close all در منوی Recent apps است. این گزینه همانطور که از اسمش مشخص است آخرین برنامه های اجرا شده را به صورت یکجا متوقف میسازد.

این قابلیت نه چندان پیچیده را سونی برای اولین بار در اکسپریا Z2 استفاده کرد. پس از آن نیز در اکسپریا Z3 شاهد وجود این ویژگی کاربردی بودیم. اما سونی در آپدیت های نرم افزاری ارائه شده برای سایر مدل های سری Z هرگز این قابلیت را اضافه نکرد.

اما جای نگرانی نیست، چرا که اضافه کردن چنین گزینه ای به منوی گوشی آنچنان که تصور میکنید سخت نیست! اگر شما هم مایلید گزینه ای با عنوان Close all به منوی آخرین برنامه های شما اضافه شود فقط کافیست چند کیلوبایت از ترافیک اینترنت خود را صرف دانلود نرم افزار مخصوص Close all کنید!

این برنامه بر روی گوشی های اکسپریا با نسخه های اندروید 4.2 و بالاتر قابل اجراست. نکته بسیار مهم برای این برنامه عدم نیاز به دسترسی روت میباشد. فقط کافیست فایل مورد نظر را دانلود کرده و همانند برنامه های معمولی نصب کنید و در انتها گوشی خود را ریبوت کنید.

Close All

closeall
البته ما پیش از این نیز برنامه Close all را در سایت قرار داده بودیم. اما این برنامه مشابه با Close all استفاده شده در اکسپریا Z3 است که در جدیدترین به روزرسانی اکسپریا Z2 در این دستگاه نیز قرار گرفته است.
closeall1