gsmarena_001 (1)
آن دسته از کاربرانی که در روزهای گذشته به روزرسانی اندروید 5.0.2 لالی پاپ را دریافت کردند، اشاره به عدم وجود گزینه Close All در منوی آخرین برنامه ها داشتند. این گزینه در اندروید 4.4 برخی از دستگاه های اکسپریا وجود داشته که حالا در به روزرسانی اندروید 5.0.2 به کلی حذف شده است.

در اندروید 4.4.4 اضافه کردن این گزینه به منوی Recent Apps یا همان منوی آخرین برنامه ها بسیار آسان بود. نصب یک برنامه سبک بدون نیاز به روت این گزینه را در منوی آخرین برنامه ها اضافه میکرد. اما در اندروید 5.0.2 بحث متفاوت است. هر چند که دیگر خبری از یک فایل کم حجم و سبک برای اضافه کردن Close All به منوی آخرین برنامه ها نیست، اما راهی دیگر وجود دارد که کاربرانی که علاقه مند به این گزینه هستند، در اندروید 5.0.2 لالی پاپ اکسپریا نیز از آن استفاده کنند.

البته این بار ویژگی Close All تنها برای کاربرانی قابل استفاده است که گوشی خود را روت کرده باشند. نصب این برنامه به صورتی است که شما باید فایل Systemui از قبل ویرایش شده را در محل خود در پوشه سیستم قرار دهید تا این گزینه به منوی آخرین برنامه ها اضافه شود.

دانلود Systemui اکسپریا Z2
دانلود Systemui اکسپریا Z3 و اکسپریا Z3 کامپکت

پس از دانلود فایل مورد نظر خود از طریق آموزش زیر که در انجمن قرار گرفته، فایل دانلودی را در مسیر system/priv-app/systemUI کپی کرده و پرمیشن ها را نیز به صورت rw-r-r تنظیم کنید.

آموزش انتقال فایل به فولدر system و تغییر پرمیشن به rw-r-r

Close-All-Lollipop-315x560