Xperia-Z1-Android-4.4-KitKatگوگل هفته گذشته آخرین نسخه سیستم عامل خود را با نام کیت کت رسما معرفی کرد و اگر به خاطر داشته باشید در خبرها گفتیم که سونی قول داده تا برنامه به روزرسانی گوشی های خود به اندروید 4.3 و 4.4 را در این هفته رسما اعلام کند. این روزها صاحبان گوشی های اکسپریا همگی مننظر هستند تا ببینند آیا سونی برای تلفن هوشمند آنها نیز آپدیتی در نظر دارد یا خیر!

با وجود اینکه هنوز هیچ منبع رسمی خبری از برنامه رسمی سونی برای به روزرسانی گوشی های اکسپریا به نسخه های دیگر منتشر نکرده اما اخباری در یک فروم چینی منتشر شده که به قابل تامل هستند.
طبق این اخبار گوشی های سری Z سونی به جز اکسپریا Z1 و Z Ultra به زودی آپدیت 4.3 اندروید را دریافت میکنند. ولی دو گوشی دیگر خانواده Z یعنی Z1 و Z Ultra مستقیما از اندروید 4.2 به 4.4 به روز خواهند شد. البته این بدان معنی نیست که دستگاه های سری Z و دیگر گوشی های سونی 2013 و 2012 آپدیت 4.4 را دریافت نخواهند کرد. بلکه با توجه به زمان معرفی آن کمی وقت نیاز است تا توسعه دهندگان سونی بر روی این نسخه ها کار کنند و بتوانند کیت کت را برای سایر گوشی های خانواده سونی نیز منتشر کنند.

به هر حال هنوز برنامه ای دقیق از سوی سونی به طور رسمی ارائه نشده و اینها نیز شایعاتی است که به طور جزئی درز کرده و حتی چیزی در مورد زمان عرضه این آپدیت ها نیز گفته نشده است. با این وجود هنوز باید منتظر باشیم تا برنامه دقیق سونی و اینکه چه گوشی هایی در چه زمانی به روز خواهند شد را دریافت کنیم.

sonyviet