اتفاق غیر منتظره ای که امروز برای سونی رخ داد، به یکباره اطلاعات ما را از گوشی جدید این شرکت چند برابر کرد. تا صبح امروز، تقریباً اطلاعات ما از اکسپریا XZ3 بسیار ناچیز بود، اما توییت Onleaks و درز تصاویر 360 درجه ای از این دستگاه بسیاری از معادلات را پیرامون این تلفن همراه حل کرد.

تصاویری که صبح امروز از اکسپریا XZ3 منتشر شد ابعاد جدیدی از این دستگاه را برای ما روشن کرد. اینکه سونی گویا تصمیمی به استفاده از دوربین دوگانه در اکسپریا XZ3 ندارد و ظاهر آن را هم تا چه اندازه به نسبت اکسپریا XZ2 دستخوش تغییر کرده است. اما به این تصاویر، اطلاعات جدیدی هم باید اضافه کنیم که دقایقی قبل توسط همان منبع، یعنی Onleaks افشا شده است.

Onleaks در ابتدا به بررسی ابعاد و اندازه اکسپریا XZ3 میپردازد. به گفته وی طول و عرض این دستگاه 158.3 × 73.08 میلی متر خواهد بود که ضخامت آن نیز در بالاترین حد به 9.9 تا 10.1 میلی متر خواهد رسید. با این حساب ضخامت این دستگاه نسبت به اکسپریا XZ2 کمتر اما طول و عرض آن بیشتر است که میتوان انتظار یک صفحه نمایش بزرگتر را هم داشت.

پس از انتشار تصاویر اولیه، شایعات در مورد اندازه صفحه نمایش این دستگاه نیز مطرح شد که Onleaks با انتشار یک توییت جدید، به تمامی سوالات پاسخ داد. Onleaks رسماً اندازه 5.9 اینچی را برای صفحه نمایش اکسپریا XZ3 تایید میکند اما به علت گرد بودن گوشه های آن، فاصله گوشه بالا تا گوشه پایین تا 5.7 اینچ کاهش پیدا میکند. البته ملاک ابعاد کلی صفحه نمایش است که با این حساب اندازه نهایی صفحه نمایش همان 5.9 اینچ خواهد شد.

فعلا اطلاعات دیگری که از اکسپریا XZ3 بدست آمده هیچکدام مورد تایید نیست. البته صبح امروز برخی رسانه ها تصویری از بنچمارک گوشی H8416 یا همان اکسپریا XZ3 را منتشر کردند که در آن، از دوربین 48 مگاپیکسلی به عنوان دوربین اصلی این گوشی یاد شده است. اکسپریان بعد از بررسی های به عمل آمده، به کلی تصویر مذکور را تقلبی میداند و انتساب این عکس به بنچمارک گوشی مذکور را رد میکند. با این حال احتمال به کارگیری دوربین 48 مگاپیکسلی در اکسپریا XZ3 به عنوان یک فرضیه وجود دارد، اما تصویر منتشر شده کاملاً ساختگی بوده و صحت ندارد.