120118e94upp4p4j9au9jy
سونی یکی از شرکت هایی است که هنوز به روزرسانی اندروید 6.0 را به طور رسمی برای گوشی های خود آغاز نکرده است. البته سونی برای دو گوشی اکسپریا Z3 و اکسپریا Z3 Compact را به صورت آزمایشی ارائه داده اما آخرین پرچمداران سونی در حال حاضر اولویت اصلی برای دریافت رسمی این آپدیت را دارند.

همگان منتظر هستند تا سونی به روزرسانی اندروید 6.0 را برای گوشی های خانواده Z5 عرضه کند. اکسپریا Z5، اکسپریا Z5 Premium و اکسپریا Z5 Compact به احتمال بسیار زیاد اولین اسمارت فون های سونی خواهند بود که آپدیت اندروید مارشمالو را تجربه خواهند کرد.

هر چند که سونی هنوز تاریخ دقیق عرضه این آپدیت را برای گوشی های خود اعلام نکرده اما شواهد نشان میدهد که ما به تاریخ نهایی به روزرسانی سونی چندان هم دور نیستیم. جستجوهای ما در نهایت نتیجه داد تا به کمک ابزار handsetdetection اطلاعاتی را از فریمورهای اندروید 6.0 گوشی های خانواده Z5 بدست بیاوریم.

بر اساس ابزار handsetdetection جزئیات کاربرانی که با گوشی های هوشمند به جستجو در وب می پردازند ثبت میگردد و در این جزئیات ما به اطلاعات جالبی دست یافتیم. مشاهده شده است که یک کاربر گوشی اکسپریا Z5 که مدل E6653 را در اختیار دارد با نسخه اندروید 6.0 به مرور صفحات وب میپردازد. نکته بسیار جالب و مهم این است که این دستگاه فریمور شماره 32.1.A.0.370 در حال اجرا دارد.
6
اما علاوه بر این، اطلاعات جالب دیگری نیز در اختیار ماست که آن هم فریمور لو رفته اکسپریا Z5 Compact است که توسط یکی از کاربران به ثبت رسید. این کاربر اکسپریا Z5 Compact هم که نسخه اندروید 6.0 را در اختیار دارد، با فریمور شماره 32.1.A.0.299 در این آنالیزور رویت شده است.
66
چیزی که مشخص است آزمایشی بودن این دو فریمور است و به طور حتم، فریمورهای شماره 299 یا 370، فریمورهایی نخواهند بود که به صورت نهایی و عمومی در اختیار کاربران قرار میگیرد. اما با کمک این اطلاعات ما موفق شدیم کلاس شماره ساخت اندروید 6.0 برای گوشی های خانواده Z5 را بدست بیاوریم. اندروید 5.1 هم اکنون با شماره ساخت 32.0 آغاز میشود که بر اساس اطلاعات بدست آمده در اندروید 6.0 این شماره ساخت به 32.1 ارتقا خواهد یافت.