url
سونی موبایل ممکن است از اولین تولید کنندگان یک گوشی هوشمند با صفحه نمایش خیره کننده 4K در نیمه دوم سال میلادی جاری باشد. سونی مدل E68XX که انتظار می رود در رده فبلت های این شرکت از نظر سایر و اندازه باشد و به عنوان پرچمدار نیمه دوم سال با نام اکسپریا +Z5 معرفی شود!

در حال حاضر اسناد منتشر شده از user-agent profile که تا به حال برای تمامی مدل ها ظاهر شده است، نشان از این دارد که این گوشی از یک صفحه نمایش با رزولیشن فوق العاده بالای 2160 * 3840 بهره میبرد. سند منتشر شده از user-agent profile همچنین نشان میدهد که این گوشی از چیپست اسنپدراگون 810 (MSM8944) استفاده خواهد کرد، درست همان پردازنده ای که به احتمال بسیار زیاد قرار است در قلب اکسپریا Z5 و Z5 Compact جای بگیرد.

نکته اصلی باقی مانده سایز صفحه نمایش این مدل است که به احتمال زیاد برابر با 5.5 اینچ و یا بیشتر خواهد بود. اما جالب اینجاست که اگر سایز صفحه اکسپریا +Z5 برابر با 5.5 اینچ باشد، ما با یک تراکم پیکسلی خیره کننده، یعنی 801 PPI روبرو هستیم در حالیکه باید دید آیا پردازنده اسنپدراگون 810 از پس پردازش چنین رزولیشنی بر خواهد آمد؟! ضمن این که همه ما از این موضوع آگاه هستیم که استفاده از چنین صفحه نمایشی چه تاثیر منفی ای بر روی عمر باتری خواهد داشت.

همانطور که میدانید سونی تاکنون بر روی پرچمداران خود غیر از Xperia Z4 Tablet و نسخه اختصاصی اپراتور وریزون یعنی Xperia Z4v از رزولیشنی بالاتر از FHD استفاده نکرده است.

جهش صفحه نمایش گوشی های هوشمند سونی به رزولیشن 4K در سال 2015 قطعا در دنیای دیجیتال سر و صدای عجیبی به پا خواهد کرد و این یک مقیاس بسیار بزرگ برای به رخ کشیدن قدرت در مقابل رقبا خواهد بود.

در ادامه میتوانید سند مربوط به مشخصات منتشر شده از مدل E68XX را در تصویر زیر مشاهده کنید.

Xperia-Z5-4K-display-UAProf