در فاصله حدود سه هفته تا آغاز نمایشگاه IFA برلین، کم کم اطلاعات جسته و گریخته ای از پرچمداران آینده سونی بدست می آید. با این حال با توجه به فاصله زمانی کمی که تا این رویداد و معرفی محصولات جدید سونی باقی مانده اطلاعات ما از این محصولات بسیار ناقص و اندک است.

تا امروز هیچ تصویری از گوشی های آینده سونی به بیرون درز نکرده اما در چند مرحله، بنچمارک ها ما را تا حدودی با مشخصات سخت افزاری این محصولات آگاه کردند. امروز نیز تصویر دیگری از بنچمارک GFX Bench منتشر شده که برخی از مشخصات اکسپریا XZ1 را فاش ساخته است.

در ابتدا لازم به تاکید است که هنوز صحت این بنچمارک قابل تایید نیست و ما فقط بر اساس منابع خارجی آن را باز نشر میکنیم. با فرض صحت، مشخصات این دستگاه در بنچمارک مذکور به جز صفحه نمایش، تقریبا مشابه به اکسپریا XZ Premium به نظر میرسد. صفحه نمایش طبق مشخصات بدست آمده 5.2 اینچی با رزولوشن 1080×1920 است که کاملا قابل انتظار بود.

پردازنده اسنپدراگون 835، رم 4 گیگابایتی، حافظه داخلی 64 گیگابایتی، دوربین 19 مگاپیکسلی اصلی و 13 مگاپیکسلی سلفی به همراه اندروید 8.0 سایر مشخصات گوشی آینده سونی هستند که در این بنچمارک مشخص شدند. همانطور که در بالاتر گفتیم، هنوز صحت این بنچمارک زیر سوال است اما با همین خصوصیات نظر شما درباره این محصول چیست؟

منبع: