بعد از معرفی گوشی های اکسپریا XZ2 و اکسپریا XZ2 Compact در کنگره جهانی موبایل 2018، طرفداران و علاقه مندان به سونی بی صبرانه منتظر عرضه این دو محصول در بازار ایران بودند. در کنار این دو گوشی، سونی سه گوشی دیگر به نام های اکسپریا XA2، اکسپریا XA2 Ultra و اکسپریا L2 را هم آماده عرضه در ایران دارد تا به این صورت تعداد گوشی های در صف انتظار از سونی برای ورود به ایران به عدد 5 برسد.

پیش از این و با توجه به عرضه منطقه ای گوشی های سونی، قرار بر این بود که پرچمداران جدید سونی به همراه میان رده هایی که در ابتدای سال 2018 معرفی شده بودند، در دومین ماه سال یعنی همین ماه اردیبهشت به بازار ایران وارد شوند. با این حال به سبب عوامل مختلفی که دست به دست هم دادند، شرایط برای ورود گوشی های سونی بر طبق برنامه قبلی محیا نشد.

افزایش غیر منتظره قیمت ارز و اجرای فاز نهایی رجیستری از واپسین روزهای سال گذشته سبب شد تا در هفته های نخست سال جدید، گوشی های جدید به بازار کشور تزریق نشود. البته این مشکل تنها به سونی خلاصه نشده و سایر برندهای فعال در ایران نیز با مشکلاتی از این قبیل دست و پنجه نرم میکنند.

به همین سبب لازم است به اطلاع برسانیم که با توجه به مشکلات پیش آمده، ورود گوشی های سونی به ایران در ماه اردیبهشت محقق نخواهد شد و عرضه تمامی مدل های مورد اشاره با چند هفته تاخیر صورت خواهد گرفت. جزئیات بیشتر و اطلاعات دقیق از زمان عرضه در آینده ای نزدیک به اطلاع شما عزیزان خواهد رسید.