این روزها ماجرای فیلتر شدن پیام رسان تلگرام به تیتر اول خبرها تبدیل شده است. پس از مدت ها ابهام در خصوص آینده این پیام رسان، بالاخره از روز گذشته مشخص شد تلگرام با دستور قضایی از دسترس کاربران در کشور ایران خارج خواهد شد. فیلتر تلگرام در ایران در حالی به انجام خواهد رسید که چند روز قبل کشور روسیه نیز این برنامه را از دسترس کاربران خود خارج کرده بود. تصویب فیلترینگ تلگرام در ایران هم به مانند روسیه سر و صدای زیادی به پا کرد تا جایی که خبرگزاری های معتبر در دنیا از جمله Gsmarena در خبرهایی به این موضوع پرداختند.

تلگرام در طی سه سال گذشته محبوب ترین پیام رسان در نزد ایرانی ها بوده و حالا فیلتر شدن آن آینده شبکه های اجتماعی در ایران را با ابهام مواجه کرده است. تلگرام به واسطه قابلیت ایجاد کانال این فرصت را پدید آورده بود که هزاران ایرانی در محیط این برنامه به کسب و کار بپردازند.

سایت اکسپریان از اولین روزهایی که قابلیت کانال به پیام رسان تلگرام اضافه شد، اقدام به تاسیس کانال رسمی خود در این پیام رسان نمود و حالا بعد از گذشت نزدیک به سه سال، با فیلتر شدن این پیام رسان، کاربران ما با یک سوال بزرگ در خصوص آینده فعالیت اکسپریان در شبکه های اجتماعی مواجه هستند. از همین رو لازم دانستیم تا در طی یک اطلاعیه موضع خود را در مورد فیلتر تلگرام و فعالیت در شبکه های اجتماعی بعد از این واقعه بیان کنیم.

اطلاعیه اول: سایت اکسپریان با احترام به تمام کاربران خود در کانال تلگرام، فعالیت خود در این پیام رسان را بعد از فیلتر شدن نهایی آن هم ادامه خواهد داد. اکسپریان تا زمانی که تلگرام و کانال های آن در نزد ایرانیان مورد حمایت واقع شود، در این پیام رسان حضور خواهد داشت.

اطلاعیه دوم: با توجه به اینکه بعد از فیلتر شدن تلگرام، ممکن است برخی از کاربران شرایط استفاده از ابزارهای تغییر دهنده آی پی را نداشته و از دسترسی به این پیام رسان محروم شوند، اقدام به ایجاد کانال رسمی خود در پیام رسان های ایرانی کرده است. تا این لحظه کانال رسمی اکسپریان در پیام رسان های سروش و گپ به آدرس هایی که در زیر مشاهده میکنید ایجاد شده است.

آدرس کانال اکسپریان در پیام رسان سروش

http://sapp.ir/xperianir

آدرس کانال اکسپریان در پیام رسان گپ

https://gap.im/xperianir

ضمن اینکه همانند گذشته پیج رسمی سایت اکسپریان در اینستاگرام نیز به آدرس زیر فعال خواهد بود.

https://www.instagram.com/xperian.ir