DSC_0262 (2)

به روزرسانی اندروید 6.0.1 از روز گذشته برای گوشی های خانواده Z5 آغاز شد و تمامی اعضای این خانواده شامل اکسپریا Z5، اکسپریا Z5 Compact و اکسپریا Z5 Premium در نقاط مختلف شاهد دریافت این آپدیت به صورت مستقیم بودند.

این به روزرسانی در کشور ایران برای تمامی مدل ها هم اکنون از طریق برنامه Xperia Companion قابل دریافت است اما دریافت این آپدیت از طریق آپدیت سنتر گوشی به صورت OTA هنوز در بسیاری از مناطق امکان پذیر نیست.

روز گذشته ما رام رسمی اندروید 6.0.1 را برای هر سه دستگاه مذکور قرار دادیم تا آنهایی که تمایل به فلش گوشی های خود دارند از این طریق نسبت به آپدیت دستگاه خود اقدام کنند. فلش گوشی های اکسپریا از طریق فلش تولز راهی سریع برای آپدیت است که البته گاهاً خطراتی را نیز به دنبال دارد. پس از انتشار رام رسمی اندروید 6.0.1 برای گوشی های سری Z5 گزارش هایی مبنی بر پدید آمدن مشکلاتی پس از فلش با فلش تولز به دست ما رسید.

مشکلات گزارش شده از کاربران همگی به علت استفاده از نسخه های قدیمی فلش تولز برای فلش گوشی های Z5 به اندروید 6.0.1 بوده است. اینجا لازم است به اطلاع برسانیم تنها نسخه از برنامه فلش تولز که با اندروید 6.0.1 سری Z5 سازگاری دارد نسخه 0.9.22.2 است که روز گذشته منتشر شد. با این حال عدم پایداری آخرین نسخه فلش تولز نیز ممکن است موجب پدید آمدن مشکلاتی پس از فلش زدن دستگاه شما شود. به همین خاطر حتی الامکان سعی کنید از روش های مطمئن مثل برنامه Xperia Companion برای به روزرسانی گوشی های خانواده Z5 به اندروید 6.0.1 استفاده کنید. لازم به توضیح است که سایت تخصصی اکسپریا در صورت بروز مشکل پس از فلش هیچگونه مسئولیتی در قبال خرابی گوشی های شما بر عهده نمیگیرد.