Sony-drone-company-launched-to
اگر به خاطر داشته باشید، هفته گذشته خبری را با عنوان همکاری سونی و ZMP در جهت تولید پهبادهای تجاری خواندیم. سونی تصمیم دارد تا با کمپانی ZMP که به تولید پهبادهای تجاری مشهور است سرمایه گذاری مشترکی داشته باشد. همکاری سونی و ZMP میتواند آینده ای روشن را برای هر دو شرکت رقم بزند.

سونی موبایل بعد از انتشار خبر همکاری این شرکت با ZMP حالا جزئیات بیشتری از این همکاری را اعلام میکند. سونی موبایل اطلاعیه ای رسمی از سرمایه گذاری مشترک خود با شرکت تولید کننده پهبادهای تجاری ZMP در اختیار ما قرار داده که در ادامه میخوانیم.

اطلاعیه رسمی سونی موبایل از همکاری سونی و ZMP در جهت عرضه پهبادهای تجاری
Sony Mobile Communications و ZMP برای همکاری در توسعه و راه‌اندازی راهکارهای شرکتی با استفاده از پهپاد توافق کردند.
دو شرکت در اوایل اوت ۲۰۱۵ مشترکاً بر روی «Aerosenseinc» سرمایه‌گذاری خواهند کرد
این شراکت از فناوری‌های دوربین، حسگر، شبکه‌های مخابراتی و رباتیک Sony و فناوری‌های راندن خودکار و رباتیک ZMP استفاده خواهد کرد.
هیروکی توتوکی، رئیس و مدیر ارشد اجرایی سونی و هیساشی تانیگوچی، مدیر ارشد اجرایی ZMP بر روی مشارکت در زمینهٔ توسعه و راه‌اندازی راهکارهای شرکتی با استفاده از پهپاد برای تصویربرداری با ترکیب پردازش داده‌های ابری، به توافق رسیدند. Sony Mobile و ZMP به‌ طور مشترک روی «Aerosense Inc.»، شرکتی که قرار است در اوایل آگوست امسال راه‌اندازی شود، سرمایه‌گذاری خواهند کرد.
فناوری‌های دوربین، حسگر، شبکه‌های مخابراتی و رباتیک Sony در کنار فناوری‌های راندن خودکار و رباتیک ZMP با تجربهٔ این دو شرکت در حوزهٔ ‌صنعت ارتقا می‌یابد. Aerosense Inc. این امکانات را با یکدیگر تلفبق کرده و راهکارهای جامعی را برای برآورده ساختن نیازها مانند اندازه‌گیری، نقشه‌برداری، مطالعه و بازرسی، ارائه می‌کند. این شرکت در نظر دارد این خدمات را اوایل سال ۲۰۱۶ به مشتریان شرکتی ارائه دهد.
Sony Mobile با تمرکز ویژه بر حوزهٔ اینترنت اشیاء (IoT) به‌طور فعال در ایجاد ابتکارهای جدید کسب‌وکار مشارکت می‌کند. این شرکت مشترک نمایانگر بخشی از این رویکرد به اینترنت اشیاء است جایی که Sony می‌کوشد با توسعه ومدیریت بستهٔ کامل راهکارهای مبتنی بر رایانش ابری به مشتریانش ارزش‌افزوده ارائه کند.
مأموریت اعلام‌شدهٔ ZMP «رباتیک کردن همه‌چیز: آفرینش سبک زندگی ایمن، سرگرم‌کننده و راحت با فناوری رباتیک» است. ZMP همسو با این دیدگاه، فناوری راندن خودکارش را توسعه داده و آن را در چندین حوزه مورد استفاده قرار داده است. تا به امروز این راهکارها به روی زمین محدود بوده‌اند؛ با ایجاد این شرکت مشترک ZMP به آسمان نیز خواهد رفت و تخصصش را در قلمرویی کاملاً متفاوت به‌کار خواهد گرفت چرا که این شرکت به‌دنبال خدمات جدیدی است که روی زمین امکان‌پذیر نیستند.

موضوع عنوان جزئیات
همکاری سونی و ZMP در جهت تولید پهبادهای تجاری نام شرکت Aerosense Inc
دفتر مرکزی توکیو
تاریخ ایجاد اوایل اوت 2015
سرمایه اولیه 100 میلیون ین ژاپن
سرمایه ذخیره 100 میلیون ین ژاپن
نسبت سرمایه Sony: ۵۰٫۰۰۵٪ZMP: ۴۹٫۹۹۵٪
مدیرمنتخب هیساشی تانیگوچی
مدیران کوهتارو سابهشینجی اوداشیما
بازرس کانامه تاکاشیما
حوزه کسب و کار توسعه، ساخت و فروش راهکارهای شرکتی با استفاده از پهپاد برای ثبت تصاویر با ترکیب پردازش داده‌های ابری.