_20150724_065617
پس از اعلام همکاری با فروشگاه اینترنتی نگین خاورمیانه، سایت تخصصی اکسپریا از امروز لباسی نو بر تن کرده و با انگیزه و نیروی مضاعف فعالیت خود را ادامه خواهد داد. قالب جدیدی که هم اکنون مشاهده میکنید، حاصل تلاش شبانه روزی تیم طراحان پارسیان وب میباشد که سابقا هنرنمایی آنها را در ساخت نسخه پیشین قالب سایت اکسپریان مشاهده کرده بودیم.

سال گذشته و پس از معرفی اکسپریا Z3، برای اولین بار طرح استفاده از رابط کاربری گوشی های هوشمند در طراحی قالب سایت کلید خورد و این ایده به خوبی در قالب قبلی سایت تخصصی اکسپریا پیاده سازی شد. در قالب قبلی ، سعی شد تا بخش های مختلف رابط کاربری سونی در اندروید 4.4 کیت کت بر روی سایت شبیه سازی شود که این امر با موفقیت نیز همراه شد.

پس از گذشت چند ماه، نسخه جدیدی از سیستم عامل اندروید با تحولی عظیم در رابط کاربری پدید آمد. با انتشار اندروید 5.0 لالی پاپ برای گوشی های اکسپریا، قالب سایت از جدیدترین رابط کاربری سونی فاصله گرفت. به همین منظور تصمیم گرفتیم تا نسخه جدید قالب سایت را با الهام از رابط کاربری سونی در اندروید 5.0 لالی پاپ ایجاد کنیم.

قالب جدید سایت با وسواس و حوصله بیشتری نسبت به قالب قبلی ساخته شد و ضمن برخورداری از تمامی ویژگی های نسخه قبل قالب اکسپریا، بخش هایی جدید را نیز با خود به همراه آورد.

برخی از قابلیت های قالب جدید سایت:
– استفاده از منوی دسترسی سریع مشابه با اندروید لالی پاپ
– استفاده از 6 تم اصلی و اختصاصی سونی در قالب
– اضافه شدن صفحه کلید مجازی لالی پاپ با دکمه های بک، منو و هوم با کاربرد اختصاصی
– منوی آخرین اخبار (معادل منوی Recent app در گوشی های هوشمند) با استایل کاملا مشابه با اندروید لالی پاپ
– اضافه شدن بخش تنظیمات با ظاهر منوی تنظیمات اندروید لالی پاپ
– استفاده از اسلاید منوی مشابه با لانچر اختصاصی اکسپریا
– سازگاری کامل با گوشی های هوشمند، تبلت ها و لپ تاپ ها با تمام رزولوشن های موجود
– امکان جستجوی سریع گوشی های هوشمند
– اضافه شدن قابلیت اشتراک گذاری اخبار در شبکه های اجتماعی
– بخش آخرین ارسالات شامل آخرین مطالب انجمن، پلی استور و ویدئو سنتر سایت
– طرح های متنوع و جدید برای لینک های خروجی از مطالب به بخش های مختلف
– و سایز جزئیات قالب که به مرور با آن آشنا خواهید شد.

موارد فوق تماما ویژگی هایی است که در قالب جدید گنجانده شده است. اما تغییراتی که پیش از این نیز قول داده بودیم به اینجا محدود نمیشود و قسمت های جدیدی در سایت برای استفاده بهتر شما اضافه گردید که با هم مرور میکنیم.

بخش محصولات:
یکی از بخش هایی که جای آن در سایت تخصصی اکسپریا خالی بود بخش معرفی محصولات سونی است. البته تا پیش از این به طور متفرقه و پراکنده مشخصات برخی از گوشی های سونی در سایت گنجانده شده بود اما نیاز به محیطی مجزا برای ارائه جزئیات کامل محصولات سونی موبایل احساس شد. همین نیاز ما را بر آن داشت تا بخش جدیدی را در سایت تحت عنوان بخش محصولات سونی راه اندازی کرده و در آن جزئیات کامل تمامی محصولات سونی شامل گوشی های هوشمند، تبلت ها، گجت های هوشمند و لوازم جانبی قرار دهیم.
در بخش محصولات مشخصات کامل گوشی های هوشمند، تبلت ها، گجت های پوشیدنی و لوازم جانبی سونی با نظم و به طور ساماندهی شده در دسترس کاربران قرار دارند.

اتصال کامل بخش های مختلف سایت:
از ابتدای تاسیس سایت تا به امروز، بخش های متعددی راه اندازی شدند که به صورت مستقل و جدا از هم عمل میکردند. تفاوت در ساختار بخش های مختلف سایت، مشکلاتی را برای کاربران ایجاد کرده بود. در سیستم جدید سایت، مشکلات قبلی رفع شده و کاربران با ورود به حساب کاربری خود در یکی از قسمت های سایت، به حساب کاربری خود در تمامی قسمت های سایت وارد خواهند شد.

حذف تبلیغات پاپ آپ و برخی جایگاه های تبلیغاتی دیگر:
یکی از اهداف سایت تخصصی اکسپریا فراهم کردن یک محیط خالص برای کاربران و طرفداران سونی موبایل است. سیاست کاری سایت، این اجازه را به ما نمیدهد تا نامی غیر از اکسپریا را به بخش خبری سایت وارد کنیم. از این لحظه نیز در راستای قرارداد همکاری با فروشگاه اینترنتی نگین خاورمیانه، هیچگونه تبلیغاتی غیر مرتبط با سونی در سایت به نمایش گذاشته نخواهد شد. ضمن اینکه برای رفاه حال کاربران، برخی از جایگاه های تبلیغاتی از جمله تبلیغات پاپ آپ در سایت حذف گردیده و جایگاه های تبلیغاتی نیز ساماندهی شدند.

برنامه های در پیش رو برای تابستان امسال:
سایت تخصصی اکسپریا ضمن حرکت در مسیر قبلی خود، تابستان امسال با برنامه های متنوعی در خدمت کاربران خواهد بود. در روزهای آینده پوست اندازی سایت در بخش های دیگر از جمله انجمن، پلی استور، ویدئوسنتر، آپدیت یاب و آپلود سنتر ادامه خواهد داشت و قالب تمامی بخش های نامبرده تغییر خواهند کرد. همچنین به زودی برنامه اختصاصی سایت برای دسترسی سریعتر به خبرها منتشر میشود. به علاوه برنامه های متنوعی از جمله برگزاری مسابقات با جوایز ویژه نیز در تابستان امسال در دستور کار قرار گرفته است.

برای رفع مشکلات احتمالی در مشاهده سایت لطفا پیش از هر کار کش مرورگر خود را یک بار پاک کنید.