سونی موبایل از جمله شرکت هایی است که در به روزرسانی گوشی های هوشمند خود، بسیار سریع و منظم عمل میکند. در پاییز امسال، سونی تمام گوشی های پرچمدار خود را که قول آپدیت اندروید 9.0 به آنها داده بود، به روزرسانی کرد. در برنامه ریزی سونی، گوشی های سری XA2 که میان رده های سال 2018 این شرکت محسوب میشوند، باید در سه ماهه نخست سال 2019 این آپدیت را دریافت کنند.

به جز اکسپریا XA2 Plus متاسفانه پا به کشور ما نگذاشت، اکسپریا XA2 و اکسپریا XA2 Ultra کاربرانی در ایران دارد که منتظر به روزرسانی اندروید 9.0 هستند. این به روزرسانی از روز گذشته برای این دو گوشی منتشر شده اما به علت مشکلاتی که بعد از نصب داشته، ما از اطلاع رسانی این آپدیت خودداری کردیم.

با این حال، لازم دانستیم که کاربران این دو گوشی در کشورمان را از خطرات احتمالی ناشی از نصب این آپدیت آگاه سازیم. طبق گزارشاتی که تا این لحظه به دست رسیده، برخی کاربران بعد از آپدیت مربوطه با مشکل بریک شدن گوشی مواجه شدند. این مشکل هر چند به صورت فراگیر نبوده، اما سونی با دریافت گزارشات مربوط به این مشکل در فکر رفع آن است. لذا اکسپریان به شما پیشنهاد میکند، در صورتی که از کاربران این دو گوشی هستید، تا اطلاع ثانوی از دانلود نصب این آپدیت خودداری کنید. به محض دریافت اطلاعات جدیدتر از این به روزرسانی، اکسپریان شما را از آن باخبر خواهد ساخت.