sony-cover-logo

محققان Digitimes آخرین وضعیت فروش گوشی های هوشمند در جهان را اعلام کردند که در آن فروش کل گوشی های هوشمند نسبت به سال گذشته با رشد چشمگیری رو به رو شده است. این موسسه آمار سه ماهه سوم سال 2015 را که از ماه ژولای تا ماه سپتامبر در آن محاسبه شده منتشر کرده که در طول این سه ماه فروش گوشی های هوشمند با 10.5 درصد رشد نسبت به سه ماهه قبل از آن به رقم 331.9 میلیون دستگاه رسیده است.

در طول سه ماهه سوم سال جاری کمپانی سامسونگ، اپل و هواوی رتبه های اول تا سوم پر فروش ترین های این بازار را به خود اختصاص دادند. سامسونگ با وجود اینکه همچنان در رتبه اول این جدول قرار دارد اما سهم آن که روزی در بازار گوشی های هوشمند به بیش از 30 درصد میرسید حالا به 25.6 درصد کاهش پیدا کرده است.

در این جدول رتبه های اول تا پانزدهم پر فروش ترین کمپانی های سازنده گوشی های هوشمند به شرح زیر آمده است. در این جدول بیش از 80 درصد کمپانی های حاضر چینی هستند و تنها دو کمپانی از آمریکا، دو کمپانی از کره، یک کمپانی از ژاپن و یکی هم از تایوان حضور دارند.

Samsung Electronics 25.6%
Apple with 14.5%
Huawei Device 7.4%
Lenovo 4.8%
LG Electronics 4.5%
Xiaomi Technology 3.8%
BBK 3.5%
TCL Communication Technology 3.3%
Oppo 3.2%
ZTE 2.5%
Sony Mobile Communications 2.0%
Microsoft Mobile 1.7%
Meizu 1.7%
Coolpad 1.5%
Asustek Computer 1.4%

در بین 15 کمپانی برتر جای خالی HTC به شدت احساس میشود. نکته بسیار جالب پراکندگی بسیار بالای فروش گوشی ها در بین شرکت های مختلف است. روز به روز از سهم کمپانی های غیر چینی کاسته و به سهم شرکت های چینی تازه تاسیس اضافه میشود. مشخص نیست که این روند تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.

همانطور که میدانید، سونی در سال جاری سیاست خود را بر فروش کمتر گوشی های هوشمند و سود بیشتر آنها بنا نهاد اما این آمار که تا پیش از عرضه رسمی سری Z5 و گوشی های میان رده ای مثل اکسپریا M5 و اکسپریا C5 در نظر گرفته شده میزان فروش حدود 7 میلیونی از گوشی های اکسپریا در سه ماهه سوم سال 2015 را نشان میدهد. بدون شک سونی در آخرین سه ماهه سال 2015 و با ورود گوشی های جدید خود به بازار شانس بیشتری برای افزایش سهم نهایی خود در بازار گوشی های هوشمند دارد.

منبع: