چند روزی از ورود اکسپریا XZ Premium به بازار ایران میگذرد و در این مدت کوتاه، تقاضای برای این فبلت قدرتمندِ سونی بسیار زیاده بوده است. در ابتدا قرار بر این بود که این گوشی با قیمت حدود 2.4 تا 2.6 میلیون تومان در ایران عرضه شود که با ورود رسمی به ایران قیمت 2,590,000 تومان برای آن تعیین گردید.

استقبال قابل توجه از اکسپریا XZ Premium در ایران از یک طرف و موجودی بسیار کم آن در بازار کشورمان از طرف دیگر موجب شد در روزهای گذشته یافتن این دستگاه در بازار بسیار سخت و دشوار شود. کمبود موجودی در بازار سبب شد خاطره تلخ افزایش قیمت اکسپریا Z5 Premium این بار هم برای یکی دیگر از گوشی های سونی تکرار شود.

در هفته ای که گذشت، قیمت اکسپریا XZ Premium با شیب کم به سمت گرانتر شدن حرکت کرد و در آخرین روز هفته این گوشی به بالاترین قیمت خود از ابتدای عرضه رسید. در حال حاضر اکسپریا XZ Premium با قیمت حدود 2,700,000 تا 2,750,000 تومان در بازار به صورت محدود موجود است.

افزایش قیمت اکسپریا XZ Premium سبب شد خریداران اولیه که این دستگاه را پیش خرید کرده بودند، زودتر از سایرین و با قیمت به مراتب کمتر صاحب گوشی مورد علاقه خود شوند. با این حال انتظار میرود از هفته آینده با عرضه گسترده تر این دستگاه در بازار، این حباب قیمت تا حدودی شکسته شده و قیمت پرچمدار جدید سونی به قیمت واقعی خود برگردد.

اما فارغ از افزایش قیمت، نکته بسیار قابل توجه در عرضه اکسپریا XZ Premium، محبوبیت بیشتر رنگ مشکی نسبت به کروم است. تجربه اکسپریا Z5 Premium سبب شد تا واردات رنگ کروم در ایران بیشتر از رنگ مشکی باشد اما در کمال تعجب استقبال از رنگ مشکی در روزهای گذشته بیشتر از رنگ کروم بوده که موجب شد تا رنگ مشکی کمیابتر از رنگ کروم و گرانتر از آن به فروش برسد. در حال حاضر رنگ مشکی حدود 50 هزار تومان گرانتر از رنگ کروم در برخی فروشگاه ها قیمت گذاری شده است.