افزایش قیمت موبایل ادامه دارد

0
۵,۳۵۵


افزایش مجدد قیمت ارز در کشور، برای چندمین باز زمینه و بهانه لازم برای افزایش بهای تمامی گوشی های موجود دربازار را فراهم کرد.

همزمان با افزایش دلار و درهم در هفته جاری بهای تمامی گوشی های موبایل از جمله گوشی های بالای 500 هزار تومان با افزایش قیمت20 هزار تومانی روبرو شدند.
یکی از فروشندگان موبایل در این باره گفت: روند صعودی نرخ ارز نسبت به هفته گذشته باعث شده تا بهای این کالای ارتباطی نیز گران شود که بیشترین افزایش قیمت در گوشی های بالای 500 هزار تومانی دیده می شود.
“منصور کردستانی” افزود: گوشی های زیر 500 هزار تومانی تا سقف 15 هزارتومان گران شدند و این در حالی است که گوشی های زیر 100 هزار تومانی با افزایش قیمت دو تا سه هزار تومانی روبرو شده اند.
وی با اشاره به پیش بینی میزان نوسان قیمت موبایل ها در بازار تلفن همراه گفت: با توجه به اینکه قیمت موبایل در کشور ارتباط مستقیمی با نرخ ارز در کشور دارد نمی توان هیچ گونه احتمالی از میزان نوسان قیمت ها در بازار داد.
این فعال بازار با اشاره به روند نزولی قیمت گوشی موبایل طی هفته گذشته، تصریح کرد: هیچ گونه برآوردی از میزان نوسانات موبایل در کشور وجود ندارد چرا که هم اکنون این کالای ارتباطی در روند صعودی قیمت قرار دارد.
وی افزود: افزایش قیمت این کالای ارتباطی در حالی صورت گرفته که روز گذشته انواع گوشی های موبایل توسط واردکنندگان غیرقانونی به صورت گسترده در سطح بازار تلفن همراه عرضه شد که این موضوع از استمرار افزایش قیمت این کالای ارتباطی جلوگیری کرد.
در همین حال یکی دیگر از فروشندگان موبایل با اشاره به گران شدن مجدد موبایل در سطح تهران گفت:‌ این افزایش قیمت تا کنون تغییری در میزان تقاضای مشتریان ایجاد نکرده است.
منبع : موبنا

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here