unnamed1

در بین افزونه های دوربین گوشی های اکسپریا که تعدادشان نیز کم هم نیست، شاید یکی از کاربردی ترین افزونه ها، برنامه Background Defocus باشد. این افزونه کاربردی بر روی تمامی گوشی های اکسپریا که از نسخه اَندروید 4.3 و بالاتر بهره میبرند قابل نصب است، به همین خاطر تعداد کاربرانی که از این برنامه استفاده میکنند بسیار زیاد است.

به اعتقاد سونی این برنامه بهترین وسیله برای تصویربرداری از اَشیا در فاصله ۱۵ تا ۴۵ سانتی متری با پس زمینه نهایتاً ۵ متری خواهد بود. کار این برنامه به این صورت است که با فوکوس بر روی یک شی خاص، محیط پشت آن را تار کرده تا عکس هایی زیبا را به ارمغان بیاورد.

Background Defocus بعد از گذشت چند ماه حالا یک به روزرسانی جدید را تجربه کرده که نسخه نرم افزاری آن را به 2.1.4 ارتقا میدهد. این به روزرسانی در ادامه روند پشتیبانی از اندروید مارشمالو است و رفع برخی ایرادات جزئی را نیز با خود به همراه آورده است.

این بروزرسانی هم اَکنون از طریق گوگل پلی در دسترس است، اما اگر تا به این لحظه برنامه Background Defocus خود را بروزرسانی نکرده اید یا در دریافت نسخه جدید آن با مشکل مواجه شده اید، میتوانید آخرین نسخه این نرم افزار را از فروشگاه نرم افزاری اکسپریا دریافت کنید.

دانلود از پلی استوردانلود از پلی استور