در روزهای اندک باقی مانده تا نمایشگاه MWC بارسلون، عجیب نیست اینکه هر لحظه خبری یا تصویری از یک گوشی هوشمند جدید از سونی منتشر شود. در روزهای گذشته چند مرتبه، تصاویری از مدل های احتمالی سونی در سال 2017 به بیرون درز کرد که تا حدودی ما را با ظاهر اکسپریاهای 2017 آشنا میکرد.

اما امروز تصاویر یکی از مهمترین محصولات سونی در سال 2017 که احتمالا وظیفه پرچمداری از گوشی های هوشمند نیمه اول سال را بر عهده خواهد داشت منتشر شد. منتشر کننده این تصاویر مدعی است این دستگاه نسل جدید اکسپریا XZ است که برای آن نام اکسپریا XZ2 را برگزیده که البته چندان قابل دفاع نیست.

تصاویر چندان واضح نیست اما از آن میتوانیم به نکات مهمی پی ببریم. در یکی از این تصاویر که در ادامه مشاهده میکنید، چهار گوشی هوشمند بر روی میز قرار دارند. دو دستگاه که در بالاتر قرار گرفتند به نظر از مدل های قدیمی سونی هستند اما دو دستگاه پایینتر برای ما ناشناخته هستند. مدل پایین سمت چپ تا حدودی به اکسپریا Z Ultra شباهت دارد اما مدل سمت راست به طور حتم یک اسمارت فون معرفی نشده از سونی است که در آینده ای نزدیک احتمال معرفی آن زیاد است.

اطلاعاتی که منبع اصلی افشا کرده صفحه نمایش 4K را برای این دستگاه تایید میکند. از درون یکی دیگر از تصاویر نیز مشخص است که رم دستگاه 4 گیگابایت است که برای اولین بار چنین میزان رم را در یک گوشی از سونی مشاهده میکنیم. اما نکته بسیار جالب اینجاست که دوربین جلوی این دستگاه همانند سلفی فون های سونی نسبتاً بزرگ بوده و یک فلاش هم در کنار خود دارد.

به هر حال این تصاویر هر چند که چندان واضح نیست اما سرنخ های جالبی از گوشی های هوشمند جدید سونی به ما میدهد. یک اسمارت فون قدرتمند در رده پرچمداران با رم 4 گیگابایت و احتمالا دوربین سلفی قدرتمند به همراه فلاش با طراحی استوانه ای که در اکسپریا XZ نیز آن را مشاهده کرده بودیم، سوغاتی جدید سونی است که در آینده ای نزدیک به دست علاقه مندان خواهد رسید. نظر شما چیست؟

منبع: