سونی موبایل در مراسم اَخیر خود پرده از پرچمدار جدیدی برداشت که طراحی جدیدی را با خود به همراه داشت و نوید بهبودهایِ زیادی را در بخش هایِ مختلف به کاربران میداد. اکسپریا XZ2 و اکسپریا XZ2 Compact دو محصول بسیار خوب از سونی هستند، اما کاربران انتظارات دیگری از سونی موبایل داشتند، که این انتظارات بسیار به جا بوده و باید به آنها پاسخ درستی داده میشد.

علی ایحال سونی در ابتدایِ مراسم معرفی گوشی اکسپریا XZ2 تا حدودی سهل انگارانه عمل کرد و ما نام یک گوشی دیگر به جز 2 گوشی معرفی شده را شنیدیم و این موضوع در پایان مراسم با معرفی اولین دوربین دو گانه سونی با چیپ اختصاصی به اثبات رسید و کاربرانی که چشم به راه یک محصول برتر بودند، تا حدودی به آینده اُمیدوار شدند، آینده ای که زیاد هم دور نبود.

این اُمیدواری بیجا هم نبود و سونی نهایتاً در سکوت خبری و چند ماه پس از مراسم اختصاصی معرفی گوشی هایِ پرچمدار جدیدش، نسل سوم پرمیوم هایِ خود را با طراحی نزدیک به پرچمداران سال 2018، اما با دوربین دوگانه با نام اکسپریا XZ2 Premium معرفی کرد؛ اما حسرت بزرگی که برایِ کاربران از معرفی این گوشی باقی ماند، عدم عرضه جهانی این گوشی هوشمند میباشد.

این موضوع در واقع آنقدرها هم بد نشد، چون اکسپریا XZ2 Premium هنوز هم که هنوز است پایش به بازار نرسیده است و هنوز در مرحله توسعه دادن میباشد. از طرفی میدانیم که سونی قطعاً در نمایشگاه IFA 2018 حضور پیدا خواهد کرد و بر طبق سنت سال هایِ گذشته دست به معرفی گوشی هوشمند خواهد زد، اما این گوشی هوشمند چه خواهد بود؟

امروز شایعه ای در رسانه ها مطرح شده است که مبین این میباشد که سونی در مراسم شهریور ماه خود از اکسپریا XZ3 رونمایی خواهد کرد. منبع خبری این شایعه حتی پا را فراتر گذاشته است و با انتشار عکسی از برگه اطلاعات درون سازمانی، مشخصات پرچمدار آینده سونی را افشا کرده است، که اطلاعات بسیار جامعی از پرچمدار آینده سونی موسوم به اکسپریا XZ3 در اختیار ما میگذارد.

این منبع ژاپنی اذعان میکند که این گوشی از صفحه نمایشی با ابعاد و کیفیت اکسپریا XZ2 بهره میبرد، اما نسبت به این گوشی هوشمند از حافظه داخلی و حافظه رم بیشتری برخوردار میباشد، وزن کمتری دارد، قطر آن کمتر شده است و از همه مهمتر، مجهز به دوربین دوگانه ای است که ما تا کنون آنرا در بین محصولات سونی فقط بر رویِ گوشی اکسپریا XZ2 Premium دیده ایم.

در حالی که اکسپریا XZ2 سونی مجهز به یک سنسور 19 مگاپیکسلی با گشادی دیافراگم f/2.0 میباشد؛ به زعم این منبع خبری اکسپریا XZ3 از دو سنسور 19 و 12 مگاپیکسلی در قسمت پشت بهره میبرد، که سنسور 19 مگاپیکسلی دارایِ گشادی دیافراگم f/1.8 و سنسور 12 مگاپیکسلی دارایِ گشادی دیافراگم بسیار خوب f/1.6 میباشد. همچنین این منبع خبری اشاره میکند که دوربین ثانویه یا همان دوربین سلفی نیز از 5 مگاپیکسل در اکسپریا XZ2 به 13 مگاپیکسل در اکسپریا XZ3 ارتقا یافته است، که دقیقاً همان دوربین ثانویه بکار گرفته شده در اکسپریا XZ2 Premium میباشد.

این منبع خبری در ادامه اشاره میکند اکسپریا XZ3 به صورت پیشفرض از 6 گیگابایت حافظه رم برخوردار میباشد و سونی این گوشی را در 2 حافظه داخلی 64 و 128 گیگابایتی عرضه خواهد کرد. بر اساس اطلاعات موجود، این گوشی همچنین به صورت پیشفرض اَندروید 8.1 اوریو را اجرا میکند و دارایِ باتری قدرتمندتری نسبت به اکسپریا XZ2 میباشد.

بدیهی است که ما نه این اطلاعات را تأیید و نه رد میکنیم. سایت تخصصی اکسپریا توصیه میکند این اطلاعات را فعلاً در حد یک شایعه در نظر داشته باشید، چون معمولاً شایعات بسیار زیادی به این صورت تا قبل از معرفی گوشی هایِ جدید سونی در فضایِ مجازی پخش میشود، که نمیتوان به صورت کامل به آنها اعتماد کرد.