category_hq
اگر به خاطر داشته باشید، در اوایل مرداد امسال، شایعه ای مبنی بر فروش بخش مربوط به باتری های سونی به شرکت موراتا رسانه ای شد. این شایعه بعداً با انتشار خبر دیگری مبنی بر امضای یک قرارداد بین این دو شرکت قوت گرفت تا علاقه مندان به سونی دیگر امیدی به ادامه فعالیت این بخش نداشته باشند.

قراردادی که در روز 28 ژولای 2016 بین دو شرکت سونی و موراتا امضا شده بود، یک تفاهم نامه غیر الزام آورد بود که برای بررسی و درک بهتر شرایط روی میز دو شرکت قرار گرفت. اما امروز، بعد از گذشت سه ماه از تاریخ مذکور، سونی به طور رسمی از امضای توافقنامه نهایی با شرکت موراتا برای انتقال تجارت های باتری خود به این شرکت خبر داد.

این انتقال شامل کسب‌وکار باتری تحت پوشش شرکت Sony Energy Devices Corporation در ژاپن که زیرمجموعهٔ سونی است؛ عملیات ساخت مربوط به باتری‌های سونی در چین و سنگاپور و دارایی‌ها و کارکنان اختصاص داده‌شده به کسب‌وکار باتری گروه سونی و مراکز تحقیق و توسعه در ژاپن و دیگر نقاط جهان، شود.

ارزش این انتقال و قیمت نهایی فروش بخش باتری های سونی به شرکت موراتا 17.5 میلیارد ین گزارش شده که شرکت موراتا نیز علاوه بر پرداخت این مبلغ، حدود 8500 کارمند بخش باتری های سونی را نیز به استخدام خود در می آورد.

با وجود امضای این قرارداد، اما همچنان فعالیت‌های تجاری مرتبط با فروش باتری‌های USB با برند سونی به مصرف‌کنندگان، باتری‌های آلکالاین، باتری‌های دکمه‌ای و سکه‌ای و پروژکتورهای قابل‌حمل و همچنین برخی محصولات دیگر در تصرف سونی خواهد بود و با نام تجاری SONY به بازار عرضه میشوند.

منبع: