سونی از اوایل سال جاری، خبر همکاری با کمپانی Jolla را در راستای ارائه سیستم عامل اختصاصی Sailfish گوشی های اکسپریا رسانه ای کرد. در قدم اول اکسپریا X صاحب این سیستم عامل اختصاصی شد که سونی با گذشت زمان و توسعه نسبی آن، فرصت تجربه سیستم عامل Sailfish را برای کاربران خود فراهم کرد.

البته حتما اطلاع دارید که استفاده از سیستم عامل Sailfish برای کاربران اکسپریا X چیزی در حدود 50 دلار هزینه در بر دارد. چرا که این سیستم عامل متعلق به کمپانی Jolla است و کاربران برای استفاده از این سیستم عامل باید نسبت به پیش خرید آن در سایت مبداً اقدام کنند. با این حال کمپانی Jolla شرایطی را فراهم کرده که به مدت محدود، کاربران بتوانند این سیستم عامل را به صورت رایگان دریافت کنند.

کمپانی Jolla علاوه بر توسعه سیستم عامل Sailfish، در زمینه ساخت تبلت با همین سیستم عامل نیز فعالیت میکند. در واقع شاخه اصلی فعالیت آنها نیز تولید تبلت هاست و به همین خاطر، این کمپانی به آن دسته از کاربران اکسپریا X که در کنار گوشی هوشمند، صاحب تبلت های این شرکت باشند نیز کوپن خرید این سیستم عامل را اهدا میکند.

تا 11 اکتبر، تعداد 100 کوپن رایگان در سایت Jolla قرار داده شده که کاربران اکسپریا X، در صورتی که شرایط مذکور را دارا باشند، میتوانند نسبت به دریافت رایگان سیستم عامل Sailfish برای گوشی خود اقدام کنند. پس از دریافت، این سیستم عامل به صورت بسیار ساده در آپدیت سنتر گوشی قابل نصب است. Jolla مدت زمان پشتیبانی از Sailfish برای اکسپریا X را از زمان خرید، حداقل یک سال اعلام کرده و در تمام کشورهای اتحادیه اروپا قابل دریافت است.

منبع: