اوایل سال جاری میلادی بود که دو بدافزار جدید به نام های Meltdown و Spectre، گوشی های هوشمند و کامپیوترها را در معرض خطر قرار دادند. این دو بدافزار با زیر نظر گرفتن پردازش قطعات سخت افزاری مثل CPU و Memory اطلاعات کاربران را به سرقت میبرند.

سونی موبایل خیلی سریع نسبت به شیوع این دو بدافزار واکنش نشان داد و خبر ایمن سازی گوشی های اکسپریا در مقابل این دو بدافزار را اعلام کرد. سونی در قالب آپدیت های امنیتی سعی کرد که گوشی های خود را از خطر بدافزارهای Meltdown و Spectre حفظ کند که در این مدت کم نیز موفق عمل کرد.

تا امروز چندین گوشی سونی با دریافت آپدیت های امنیتی از خطر این دو بدافزار در امان ماندند. در ادامه آپدیت های امنیتی سونی امروز نیز اکسپریا X و اکسپریا X Compact با دریافت یک به روزرسانی سیستمی جدید نسبت به خطرات احتمالی این دو بدافزار حفاظت شدند. آپدیت سیستمی اکسپریا X و اکسپریا X Compact با شماره ساخت 34.4.A.2.19 در نقاط مختلف جهان از جمله ایران در دسترس کاربران قرار گرفته است. این آپدیت پچ امنیتی دستگاه را از تاریخ 1 ژانویه به تاریخ 1 فوریه به روزرسانی میکند.

البته دریافت این به روزرسانی به منطقه رام شما بستگی دارد نه منطقه ای که شما در آن حضور دارید. شما میتوانید با مراجعه به آپدیت یاب اکسپریان، جزئیات انتشار این به روزرسانی و راهنمای پیدا کردن منطقه رام خود را از طریق لینک زیر دریافت کنید.

ورود به سرویس آپدیت یاب اکسپریان