sony-announced-the-prices-of-android-tv-in-russia-0
طبق قولی که سونی داده بود، اندروید 6.0.1 سرانجام برای دستگاه های تلوزیون ساخته شده ی این کمپانی در سال های 2015 و 2016 منتشر شد. این آپدیت بسیاری از باگ های موجود را برطرف می کند و امکانات جدیدی را به دستگاه کاربر می افزاید. این آپدیت هم اکنون برای کشور آمریکا عرضه شده است.

سونی قول داده بود که تمامی دستگاه های سال 2015 و 2016 خود را بروز می کند. ولی با گذشت یک سال از این قول، کاربران بسیاری از آن نا امید شده بودند. ولی سرانجام این بروزرسانی منتشر شد.

گوگل گفته است اندروید تی وی 6 شامل بهبودهایی در باگ ها، عملکرد و امنیت تلوزیون می باشد. این آپدیت با امکانات جدیدی مثل پشتیبانی از حافظه ی اکسترنال، جستجوی بهتر و هوشمندتر، طراحی جدید، میانبرهای رابط کاربری و حالت ” کودک ” منتشر شده است.

افزون بر این، شما این قابلیت را خواهید داشت تا مشخص کنید پیشنهادهای کدامیک از اپ ها در بخش recommendations row نمایش داده شود. سایر بخش ها نیز قابلیت ساماندهی مجدد را دارا می باشند.

این آپدیت نرم افزاری برای تمامی مدل های 2015 و مدل های بهار 2016 تلوزیون های سونی عرضه شده است. مدل های معرفی شده در پاییز 2016 بصورت پیش فرض از اندروید 6.0 استفاده می کنند بنابراین نیازی به این آپدیت نخواهند داشت.

به نظر میرسد این آپدیت ابتدا برای مدل های 2015 آمریکا و کشورهای آسیایی عرضه می شود. هنوز اطلاعی درمورد مدل های اروپایی در دست نیست. سونی در اطلاعیه ای گفته است: این آپدیت بصورت زمان بندی شده از تاریخ 7 دسامبر منتشر شده است.

هنوز مشخص نیست که چه قدر طول خواهد کشید تا این آپدیت برای تمامی تلوزیون های پشتیبانی شده عرضه شود ولی اگر برای دریافت و استفاده از این آپدیت عجله دارید، می توانید آن را از این لینک دانلود کنید و بصورت دستی بروی تلوزیون خود نصب کنید. البته این فایل آپدیت ممکن است تنها بروی مدل های 2015 نصب شود.

برخی کاربران گزارش داده اند که اپلیکیشن ها در این آپدیت ریسپانیسو تر هستند؛ درحالی که برخی دیگر می گویند پس از آپدیت، هنگام استفاده از اپ نت فلیکس دچار مشکل شده اند.

نسخه ی 6 اندروید تی وی اواخر سال 2015 معرفی شد ولی حدود یک سال زمان برد تا برای این دستگاه ها بصورت رسمی عرضه شود. امیدواریم سونی فرایند بروزرسانی تلوزیون های خود را سرعت ببخشد. گفتن این نکته هم لازم به نظر می رسد که اندروید تی وی نسخه 7 نوقا در ماه اگست 2016 معرفی شد درحالی که هنوز برای بسیاری از تلوزیون ها اندروید 6 هم عرضه نشده است.

منبع: