امروزه هیچ کمپانی سازنده تلفن همراه در جهان را پیدا نمیکنید که در ساخت یک محصول به صورت کامل خودکفا باشد. تمام شرکت ها برای تولید و عرضه گوشی های هوشمند به یکدیگر وابسته هستند. یک شرکت در تولید صفحه نمایش تبحر دارد و دیگری وظیفه ساخت پردازنده ها را بر عهده میگیرد. اما چه کسی است که نمیداند بخش اعظمی سنسورهای دوربین در گوشی های هوشمند را سونی تامین میکند.

در طی سال های اخیر هر گاه که از سهم بازار سنسورهای دوربین گوشی های هوشمند آماری ارائه شده بود، نام سونی در صدر لیست قرار داشت. سونی در این سال ها همیشه بیشتر از 40 درصد سنسورهای دوربین در جهان را تامین میکرد که در لیست مذکور با اختلاف صدر را در اختیار داشت.

دور از انتظار نبود که با ارائه جدیدترین آمارها از بازار سنسورهای دوربین باز هم نام سونی در بالای فهرست بدرخشد. اما این بار سونی رکورد عجیبی را از خود بر جای گذاشت و توانست بیشتر از نصف سنسورهای دوربین برای گوشی های هوشمند را به نام خود ثبت کند. در تازه ترین آمار ارائه شده، سونی بیش از 52 درصد سنسورهای دوربین در جهان را تامین کرده که رکورد تازه ای در این زمینه به حساب می آید. سونی نسبت به سال گذشته 6 درصد در این زمینه رشد داشته است. پس از سونی، سامسونگ و امنی ویژن هر کدام به ترتیب با 19.1 و 11.4 درصد در رده های دوم و سوم قرار دارند. این دو شرکت هر دو نسبت به سال گذشته سهم کمتری را در اختیار گرفتند.

سونی در حال حاضر تامین کننده سنسور دوربین در گوشی های زیادی از جمله آیفون، سامسونگ، هواوی، شیائومی و … است. به نظر میرسد رواج دوربین های دوگانه در سال های اخیر، تاثیر زیادی در افزایش سهم سونی از این بازار داشته باشد. اتفاقی که سونی نیز بارها به آن تاکید کرده بود و امیدوار بود با دوربین های دوگانه بتواند سود بیشتری از بازار را بدست آورد.