Xperia-Z4-Render_1-640x406

پس از مدتی سکوت پیرامون پرچمدار آینده سونی ، دقایقی پیش نتیجه تست بنچمارک جدیدی از گوشی اکسپریا Z4 به بیرون درز کرد . همانطور که شاهد هستید ، سونی برای دستگاههایِ سال 2015 خود از واژه “E” استفاده خواهد کرد . بر اساس اطلاعات ارائه شده در تست بنچمارک GFXBench 3.1 ، نسخه تک سیم کارت گوشی اکسپریا Z4 از این به بعد با اسم رمز E6533 شناخته میشود . بر اساس این اطلاعات ، گوشی مذکور مجهز به یک صفحه نمایش 5.1 اینچ و بر خلاف تصورات ، دارایِ کیفیت 1080p ( یا 1080×1920 ) خواهد بود .

شاید برای شما هم جایِ سوال باشد که چرا اندازه صفحه نمایش این گوشی که پیش تر از این 5.2 اینچ اعلام شده بود ، اَکنون و در این تست بنچمارک 5.1 اینچ اعلام شده است ؟ اگر به خاطر داشته باشید ، برای پرچمداران نیمه اول و دوم سال گذشته سونی ( گوشی هایِ اکسپریا Z2 و Z3 ) نیز این موضوع اتفاق اُفتاده بود ، اما در نهایت این دستگاهها با صفحه نمایش 5.2 اینچ منتشر شدند . پس در این مورد هیچ جایِ نگرانی وجود ندارد .

اما همانطور که انتظار داشتیم در قلب این دستگاه ، سونی از چیپست SD 810 کوآلکام استفاده خواهد کرد ، که مجهز به 8 هسته پردازشی ARM ( با چهار هسته Cortex A57 و چهار هسته Cortex A53 ) و چیپ گرافیکی Adreno 430 میباشد . از دیگر مشخصات مهم این دستگاه میتوان به حافظه رم 3 گیگابایتی و 32 گیگابایت حافظه داخلی اشاره کرد . سونی برای دوربین اصلی این دستگاه همانطور که انتظار میرفت مجدداً از یک سنسور 20.7 مگاپیکسلی استفاده خواهد کرد و دوربین ثانویه این دستگاه مجهز به یک سنسور 5 مگاپیکسلی برای ثبت تصاویر سلفی است .

همچنین در این تست گوشی مذکور در حال اجرایِ اَندروید 5.0.2 آبنبات چوبی است . این تست در واقع دومین حضور نرم افزاری اکسپریا Z4 در تست بنچمارک است و به نظر میرسد نسخه اَندروید این گوشی در زمان معرفی ، اَندروید 5.1 آبنبات چوبی باشد . مطمئناً در آینده ای نزدیک اطلاعات بیشتری از این گوشی هوشمند پرچمدار منتشر خواهد شد .

xperia-z4-benchmark