Xperia_Z3_Lollipop
اگر به خاطر داشته باشید چند روز قبل بود که خبردار شدیم سونی سورس AOSP اندروید 4.4 را برای تمامی گوشی های سری 2014 که از پردازنده های کوالکام استفاده میکنند منتشر کرده است. انتشار سورس خام اندروید برای گوشی ها به توسعه دهندگان کمک میکند تا بتوانند رام ها و کرنل های سفارشی متعددی را به مرحله انتشار برسانند.

سونی که از گذشته تا به امروز همکاری بسیار خوبی با توسعه دهندگان از خود نشان داده بود حالا نیز در یک اقدام دیگر سورس AOSP را به اندروید 5.0.1 آپدیت کرده و این نسخه را در اختیار توسعه دهندگان قرار داده است.

در بین گوشی هایی که سونی سورس آنها را منتشر کرده علاوه بر تمامی مدل های خانواده Z اکسپریا، چهار گوشی اکسپریا T3، اکسپریا M2، اکسپریا T2 Ultra و اکسپریا E3 دیده میشود.

با انتشار سورس اندروید 5.0.1 برای این دستگاه ها کاربران آنها میتواند منتظر باشند تا به زودی و به کمک توسعه دهندگان اندروید 5 را نیز تجربه کنند.

البته این نکته را نیز نباید فراموش کنیم انتشار سورس این نسخه پیش از ارائه آپدیت رسمی توسط سونی در نوع خود بی سابقه بوده است. سونی معمولا بعد از انتشار آپدیت های رسمی نسخه های جدیدتر سورس آن را در اختیار توسعه دهندگان قرار میدهد. همین اتفاق باعث میشود امیدوار باشیم سونی در کنار مدل های خانواده Z که پیش از این نیز وعده داده بود، این چهار گوشی را نیز به اندروید 5.0 به روزرسانی کند.