28_Xperia_Z3_+
اکسپریا +Z3 این روزها در صدر خبرها قرار گرفته است. اسمارت فونی که به شایستگی جای اکسپریا Z3 را در صف اول گوشی های هوشمند سونی گرفته و امید زیادی برای موفقیت در بازار پر تلاطم گوشی های هوشمند دارد. سونی با نام گذاری پرچمدار جدید خود با عنوان اکسپریا +Z3، خود میپذیرد که این گوشی هوشمند، یک مدل متفاوت از نسل های قبلی خانواده Z نیست! بلکه این دستگاه یک مدل ارتقا یافتها از اکسپریا Z3 است که سونی در آن سعی کرده تا هر چی بیشتر خانواده Z را به تکامل برساند.

همانطور که میدانید، اکسپریا +Z3 از پردازنده جنجالی اسنپدراگون 810 استفاده کرده که از اوایل سال جاری شایعات زیادی پیرامون مشکلات آن به گوش میرسید. اسنپدراگون 810، به نوعی ضربه سختی به اعتبار کوالکام وارد کرد تا جایی که سامسونگ به عنوان یکی از قدیمی ترین مشتریان این شرکت، برای اولین بار تصمیم به عدم استفاده از پردازنده کوالکام در پرچمدار خود گرفت و از طرف دیگر ال جی نیز ترجیح داد تا از یک رده پایینتر از پردازنده های سری 800 یعنی اسنپدراگون 808 در G4 استفاده کند. با این حال سونی همچون HTC به کوالکام اعتماد کرده و پرچمداران خود را به آخرین نسل از پردازنده های اسنپدراگون مجهز کرد.

سونی امسال بسیار دیرتر از رقبای خود دست به معرفی پرچمدار خود زد و اکسپریا +Z3 را با فاصله ای چند ماهه نسبت به اسمارت فون هایی از قبیل گلکسی S6 و HTC One M9 به نمایش گذاشت. با این حال سونی در این مدت بیکار ننشسته بود و سعی داشت تا با همکاری کوالکام از آخرین نسخه پردازنده اسنپدراگون 810 که عملکرد بهتر و مشکلات کمتری دارد استفاده کند. تصمیمی که نتیجه آن را نیز دیده و در تست های بنچمارک گرفته شده از این دستگاه عملکرد قابل قبولی را به نمایش گذاشته است.

وبسایت Gsmarena طبق معمول همیشه با ارائه یک بررسی جامع نتایج بنچمارک اکسپریا +Z3 را از چندین نرم افزار مختلف به نمایش گذاشت. نتایج بدست آمده برای این دستگاه عملکرد قابل قبول اکسپریا +Z3 را در مقابل رقبای خود نشان میدهد. هرچند که در برخی تست ها اکسپریا +Z3 از رقیب کره ای خود یعنی گلکسی S6 امتیاز کمتری کسب کرده اما در بین اسمارت فون هایی که در قلب آنها پردازنده اسنپدراگون 810 قرار گرفته بهترین نتایج از آن اکسپریا +Z3 است. این نکته را نیز باید اضافه کنیم که سایت مرجع از واژه “pre-production” به معنای نسخه پیش تولید برای اکسپریا +Z3 استفاده کرده و انتظار میرود در نسخه های نهایی این دستگاه عملکرد بهتری را هم شاهد باشیم.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

12

13