lollipop
همانطور که در جریان هستید، به روزرسانی اندروید 5.0.2 دو هفته قبل و برای دستگاه های خانواده Z2 و Z3 آغاز شد. در مرحله اول این به روزرسانی تنها مناطق محدودی در شمال اروپا موفق به دریافت این آپدیت شدند. سونی در هنگام انتشار اولیه این آپدیت در گزارشی اعلام کرد، تمامی دستگاه های خانواده Z در عرض دو هفته به روزرسانی را دریافت خواهند کرد.

امروز آخرین روز وعده دو هفته ای سونی است و با وجود اینکه سونی موفق به عملی کردن این وعده نشد اما فاز دوم به روزرسانی از امروز کلیک خورده و امید میرود به زودی وعده سونی مبنی بر به روزرسانی کامل گوشی های اکسپریا عملی شود.

پس از چند کشوری که دو هفته قبل موفق به دریافت این آپدیت شدند، از دقایقی قبل ایتالیا نیز رسما به این لیست اضافه شد و کاربران گوشی اکسپریا Z3 در این کشور با پیغام به روزرسانی اندروید 5.0.2 مواجه شدند. این خبر را در حالی به عرض شما میرسانیم که دقایق قبل از آن نیز سونی موبایل لهستان خبر از آغاز به روزرسانی رسمی اندروید 5.0.2 برای دستگاه های اکسپریا Z3 و اکسپریا Z3 کامپکت داده است.

5.0

سونی موبایل در بلاگ رسمی خود گزارش جدیدی از وضعیت به روزرسانی گوشی های اکسپریا به اندروید 5.0.2 داده است. در این گزارش ضمن تایید خبر آغاز به روزرسانی لالی پاپ برای دو دستگاه اکسپریا Z3 و اکسپریا Z3 کامپکت اعلام کرده است به روزرسانی اندروید 5.0.2 در مرحله بعد برای اکسپریا Z2 و سپس برای دیگر دستگاه های خانواده Z به سرعت انجام خواهد شد.

اما همانطور که انتظار میرفت دو نام دیگر نیز به لیست به روزرسانی اندروید 5.0 اضافه شده است. سونی موبایل رسما تایید کرد در حال برنامه ریزی برای به روزرسانی اکسپریا C3 و اکسپریا T2 Ultra به اندروید لالی پاپ هستیم. زمان دقیق و جزئیات بیشتر در این رابطه به خبرهای آینده موکول شده است.

اما سونی موبایل در ادامه این گزارش گفته است ما سخت در حال کار بر روی اندروید 5.1 هستیم و آزمایشات اولیه این نسخه بر روی دستگاه های اکسپریا نیز آغاز شده است. به زودی خبرهای بیشتر در این رابطه منتشر خواهد شد.

با انتشار به روزرسانی اندروید 5.0.2 در چند کشور دیگر انتظار میرود به زودی این آپدیت در تمامی کشورها از جمله ایران نیز قابل دریافت باشد. خبرهای تکمیلی در خصوص این به روزرسانی را به محض دریافت به عرض شما دوستان میرسانیم.

آپدیت: از دقایقی قبل به روزرسانی اندروید 5.0.2 برای اکسپریا Z3 کامپکت در چند کشور جدید منتشر شد. این به روزرسانی هم اکنون در عربستان سعودی قابل دریافت است و بر این اساس پای آپدیت های آب نبات چوبی سونی به خاورمیانه نیز باز شده است. به علاوه این آپدیت در مناطق دیگر از جمله آمریکا نیز قابل دریافت است.