Sony Mobile (1)
هیروکازو ایشیزوکا، معاون ارشد توسعه فروش جهانی، مستقیماً بر توسعهٔ فعالیت‌های سونی موبایل درخاورمیانه و آفریقا نیز نظارت خواهد کرد. اعلامیهٔ سونی موبایل نشان از اهمیت رشد این منطقه در استراتژی توسعهٔ جهانی این شرکت دارد.

سونی موبایل در راستای تغییر ساختار بخش توسعهٔ فروش جهانی‌اش از انتصاب هیروکازو ایشیزوکا به سمت معاون خاورمیانه و آفریقا خبر داد. این انتصاب لایه‌های منطقه‌ای را در ساختار سازمانی حذف می‌کند و مسئولیت این منطقه را مستقیماً بر عهدهٔ خود ایشان می‌گذارد.

آقای ایشیزوکا از فوریهٔ ۲۰۱۳ معاون ارشد فروش و توسعهٔ Sony Mobile Communications بوده است. او در این سمت مسئولیت گسترش توانمندی عملیات فروش، حفظ مصرف‌کنندگان، گسترش کانال‌های توزیع، پشتیبانی از شرکای استراتژیک و برنامه‌های تعالی در فروشگاه‌ها را بر عهده داشته است. او همچنین نیروی محرکهٔ پشت اهداف سونی موبایل برای افزایش سهم بازار در کشورها و مشتریان کلیدی بوده است.

آقای ایشیزوکا که از مدیران ارشد قدیمی سونی است، پیش از این عهده‌دار چندین سمت مدیریتی ارشد در این شرکت بوده است. او در سال ۱۹۹۹ به سمت ریاست شرکت قطعات و دستگاه‌های نمایشگر آمریکا منصوب شد. پس از آن در سال ۲۰۰۴ به واحد کسب‌وکار تلویزیون سونی در اروپا رفت و سپس چندبار به سمت معاون ارشد منصوب شد که شامل ریاست منطقهٔ ژاپن و سپس ریاست منطقهٔ بزرگ‌تر آسیا پاسیفیک پیش از انتصاب به سمت فعلی‌اش بود.

این مأموریت مضاعف، مسئولیت‌های رودیگر اودنباخ، پیشکسوتی از زمان سونی اریکسون، را نیز به او محول می‌کند. در عین حالی‌که انتظار می‌رود آقای ایشیزوکا در روزهای آتی دیدگاه خود را برای این منطقه اعلام نماید، چنین حرکت مهمی در راستای پیشرفت سری پرچم‌دار اکسپریا Z5 در این منطقه و افزایش اهمیت پتانسیل‌های برند سونی موبایل در منطقهٔ خاورمیانه و آفریقا ارزیابی می‌شود.

Sony Mobile (3)

Sony Mobile (2)