Xperia-Ear-Lifestyle-Touch-5d21c61813598eeb229f9b08ef72d704

تا به امروز درباره دستیار هوشمند اکسپریا Ear سونی زیاد برایِ شما سخن گفتیم، ابزاری که با معرفی و حالا عرضه اش همه را تحت تأثیر خود قرار داده است. این ابزار هوشمند که یکی از اختراعات جدید سونی موبایل میباشد، ابتدا در نمایشگاه MWC در ماه فوریه رونمایی شد و سپس پس از کش و قوس هایِ فراوان اَکنون در بیشتر نقاط دنیا در دسترس کاربران قرار دارد.

در بدو اَمر احساس میشد که اکسپریا Ear صرفاً یک هندزفری بلوتوث ساده و شکیل است، اما با توضیحات سونی همه متوجه شدند که باید به این ابزار هوشمند با دید دیگری نگاه کنند. اکسپریا Ear با طراحی منحصر به فرد و بسیار جمع و جور خود قابلیت هایِ زیادی را در اختیار کاربران میگذارد و بسیاری آنرا تکنولوژی آینده میدانند.

همانطور که پیشتر نیز اشاره کرده بودیم، این دستیار هوشمند بسیار کوچک میتواند شما را از تماس هایتان مطلع کند، پیام هایِ کوتاه رسیده را برایتان بخواند، پست هایِ الکترونیکی دریافت شده را بررسی کرده و محتویات آنها را در اختیار شما قرار دهد، پیام هایِ برنامه هایی نظیر فیسبوک و واتس اَپ را برایِ شما بخواند و به تمام مواردی که گفته شد در صورت نیاز پاسخ دهد.

اما وجه تمایز این ابزار هوشمند با ابزارهایِ اینچنینی چیست؟ تمام مواردی که در بالا به آنها اشاره شد بدون دخالت دست و تنها با فرامین صوتی انجام میشود. اکسپریا Ear حتی نیاز به روشن و خاموش کردن نیز ندارد و با کپسول تهیه شده برایِ این محصول که در واقع هم نقش محافظتی دارد و هم برایِ شارژ شدن این وسیله به کار میرود، در صورت خروج از کپسول بلافاصله آماده به کار میشود و در صورت جاگذاری مجدد در کپسولش به حالت خاموش بیرون می آید. سونی درباره قابلیت هایِ منحصر به فرد دستیار شخصی خود اینگونه میگوید:

– این ابزار هوشمند بسیار سبک میباشد و تنها 6.6 گرم وزن دارد. سری این محصول از سیلیکون درجه 1 میباشد و به همراه این محصول سری در اندازه هایِ مختلف (کوچک تا بزرگ) به کاربران ارائه میشود. قسمت بیرونی این محصول با روکش متالیک و فناوری IPX2 مقاوم در برابر نفوذ آب میباشد.

– این محصول دارایِ دو میکروفون بسیار قدرتمند بر رویِ خود میباشد و علاوه بر حذف صدایِ باد و بازگشت صدا، به صورت اختصاصی صداهایِ مزاحم را نیز حذف میکند.

– این محصول مجهز به مجموعه ای از سنسورهایِ مختلف من جمله سنسور مجاورت و شتاب سنج میباشد، که با گذاشتن در داخل گوش به صورت اتوماتیک فعال شده و میتواند علاوه بر دریافت فرامین صوتی مختلف و گسترده، دستورهایِ حرکتی سر انسان را نیز به خوبی تشخیص دهد و بر اساس آن عملیاتی را انجام دهد.

– این محصول مجهز به یک کپسول بسیار زیبا میباشد، که علاوه بر محافظت از دستگاه، وظیفه شارژ آنرا نیز بر عهده دارد. این کپسول مجهز به یک باتری 300 میلی آمپر/ساعتی است، که در صورت نیاز میتواند تا 16 ساعت مکالمه پشت هم و 80 ساعت به صورت آماده به کار را برایِ کاربران فراهم آورد.

منبع: