Android-Logo-Mascot-Lollipop-Nexus-4-792x446
گوگل صبح امروز آخرین وضعیت توزیع نسخه های مختلف اندروید را ارائه کرد که در آن، اندروید کیت کت همچنان دارای بیشترین سهم در بین نسخه های مختلف اندروید است. پس از کیت کت، اندروید لالی پاپ و جلی بین رتبه های دوم و سوم را در این جدول از آن خود کردند.

در گذر زمان، نسخه های مختلفی از اندروید آمدند که امروز دیگر در این جدول به خاطر سهام اندکشان حضور ندارند. نسخه هایی که در زمان خود ادعاهایی داشتند و هر کدام در بازه زمانی خاص، حتی فعال ترین نسخه اندروید نیز بودند.

برای آنهایی که از قدیم با اندروید همراه بودند و یا آنهایی که چندان به تاریخچه این سیستم عامل محبوب آشنایی ندارند سورپرایز ویژه ای داریم. همزمان با ارائه آخرین وضعیت توزیع نسخه های مختلف اندروید، یک انیمیشن جالب نیز منتشر شده که در آن نسخه های اندروید و میزان سهمشان از بازار را در گذر زمان به تصویر میکشد.

در این انیمیشن کوتاه و زیبا، از شروع شکل گیری اندروید تا امروز، سهم هر کدام از نسخه های اندروید در گذر زمان نمایش داده میشود. این انیمیشن جالب و کوتاه را از ویدئوسنتر سایت تخصصی اکسپریا میتوانید تماشا کنید که توصیه میکنیم به هیچ وجه آن را از دست ندهید.