در چند هفته اخیر شایعاتی درباره عرضه نسخه جدید اندروید 4.2 منتشر شده بود که این سوال برای همه پیش میاد که این همان جلی بین خواهد بود یا نسخه جدید پای لیمو ترش . با توجه به نزدیک شدن به کنفرانس 8 آبان گوگل گفته میشه که نسخه جدید 4.2 اندروید هم با همان نام جیلی بیلی عرضه می شود. زیرا گوگل قصد ندارد در حالی که هنوز تعداد معدودی دستگاه مجهز به جیلی بیلی وجود دارد، با عرضه آن به عنوان یک نسخه جدید تحت نام پای لیمو ترش، باز هم به داستان گسست نسخه ها و نسل های اندروید دامن بزند. از این رو پیش بینی می شود در اندروید 4.2 بیشتر تاکید بر روی محتوا باشد:
درباره خود سیستم عامل هم تا کنون اطلاعات کمی به دست آمده. به نظر می رسد که اندروید 4.2 گوگل، محصولی محتوا-محور باشد که به کاربران اجازه می دهد از طریق ویجت ها به محتوای گوگل پلی دسترسی داشته باشند. یا اینکه با قابلیت Tablet Sharing خانواده ها و کاربران حرفه ای را شگفت زده کند. با این قابلیت شما همانند یک کامپیوتر، می توانید چندین اکانت کاربری روی یک تبلت داشته باشید و با ورود فرد به اکانت، تنها به ایمیل و اطلاعات لاگین تنظیمی خود دسترسی داشته باشد.
یعنی چیزی شبیه سویچ میان اکانت های ویندوز را به اندروید بیاوریم.
از دیگر زمینه های بهبود نسخه جدید اندروید می توان به اضافه شدن قابلیت عکاسی پانوراما به تنظیمات دوربین خبر داد که هر دو جهت افقی و عمودی را پشتیبانی می کند.