Xperia-z1-android-kitkat
در حالی که هنوز هیچ یک از گوشی های اکسپریا آپدیت رسمی اندروید 4.3 را دریافت نکرده اند اما توسعه دهندگان کار خود را برای ساخت نسخه های رام غیر رسمی اندروید 4.4 برای اسمارت فون های سونی آغاز کردند. پس از اینکه روز گذشته نسخه غیر رسمی اندروید 4.4 کیت کت برای اکسپریا z منتشر شده بود حالا خبرهایی به گوش میرسد که همین نسخه قرار است به زودی برای اکسپریا Z1 نیز منتشر شود.

اما با انتشار این خبر سوالی که پیش می آید این است که توسعه دهندگان برای مشکلاتی که اکسپریا Z1 با بازکردن بوت لودر دارد چه فکری میکنند. همانطور که میدانید اکسپریا Z1 در صورت آنلاک کردن بوت بودر دوربین خود را از دست خواهد داد. همچنین در صورتی که کاربری بدون پشتیبان گیری از فایلهای DRM Keys گوشی خود اقدام به باز کردن بوت لودر کند برخی امکانات گنجانده شده در این گوشی از قبیل X-reality را برای همیشه از دست خواهد داد.

با این حال یکی از کاربران XDA خبرهایی خوب برای ما دارد. krabappel2548 که به عنوان یکی از توسعه دهندگان در بخشهای سونی در XDA فعالیت میکند گفته که این رام بر اساس سورس رسمی اندروید 4.4 اکسپریا Z1 ساخته شده و مشکلات زیادی در این رام بوده که سعی در حل انها داشته و البته تا حدودی نیز این مشکلات را سامان داده است. هرچند که هنوز این نسخه در حال تکمیل هست و مشکلاتی از قبیل صفحه نمایش همچنان وجود دارد.

با این حساب میتوان منتظر بود که نسخه رسمی اندروید 4.4 برای اکسپریا Z1 نیز در فاصله ای نه چندان دور عرضه شود و ما شاهد به روزرسانی مستقیم پرچمدار سونی به آخرین نسخه سیستم عامل اندروید باشیم.

Xperiaguide