android-5.1-lollipop-update
در حالی که سونی، هنوز به روزرسانی اندروید 5.0 را برای تمامی گوشی های خانواده Z منتشر نکرده است، اما حالا شایعات در مورد به روزرسانی اسمارت فون های اکسپریا به اندروید 5.1 زیاد میشود. در این بین اپراتور Telstra در یک اقدام عجیب و در صفحه به روزرسانی نرم افزاری خود، خبر از انتشار آپدیت اندروید 5.1 برای اعضای خانواده Z میدهد.

Telstra از سه گوشی اکسپریا Z، اکسپریا Z1 و اکسپریا Z1 Compact به عنوان محصولاتی که در ماه آگوست به اندروید 5.1 ارتقا پیدا میکنند نام برده است. حضور اکسپریا Z در این لیست کمی عجیب به نظر میرسد. با این حال تا قبل از اعلام رسمی برنامه به روزرسانی توسط سونی موبایل نمیتوان در این مورد نظر قطعی صادر کرد.

البته این نکته را باید توجه کرد که این لیست و تاریخ ها بر اساس برنامه به روزرسانی اپراتور Telstra ارائه شده و احتمال اینکه سونی عملیات به روزرسانی اندروید 5.1 را زودتر از تاریخ اعلام شده توسط Telstra انجام دهد بسیار زیاد است. ولی اینکه سونی چه محصولاتی را در نهایت در لیست به روزرسانی اندروید 5.1 قرار میدهد، توسط هیچ مرجعی جز خود سونی موبایل قابل تایید نیست. سونی به احتمال فراوان و پس از پایان به روزرسانی اکسپریا Z که به پایان عملیات به روزرسانی اندروید 5.0 نیز ختم میشود، برنامه های خود را در رابطه با آپدیت های آینده اعلام خواهد کرد.

Android-5.1-Telstra-640x161

xperiablog