lollipop
گوگل در یک اقدام جالب و ناگهانی رسما خبر از معرفی نسخه جدیدی از خانواده اندروید میدهد. اندروید 5.1 جدیدترین نسخه از سیستم عامل محبوب گوگل است که امروز به طور رسمی خبری از آن توسط گوگل انتشار یافته است. اواخر سال گذشته میلادی بود که شایعاتی پیرامون معرفی اندروید 5.1 در ماه فوریه منتشر شده بود که حالا این شایعات رسما به حقیقت تبدیل شده اند.

این نسخه همچنان تحت عنوان آب نبات چوبی یا لالی پاپ به کار خود ادامه میدهد. به نظر میرسد لالی پاپ نیز به سرنوشت Eclair و Jelly bean که چند نسخه را تجربه کرده بودند دچار شده است. پیش از این Eclair دو نسخه اندروید 2.0 و 2.1 و Jelly bean نیز سه نسخه اندروید 4.1، 4.2 و 4.3 را شامل شده بودند.

اندروید 5.1 در حال حاضر در سایت رسمی اندروید و در صفحه مربوط به دستگاه Android One قرار گرفته است. این دستگاه اولین اسمارت فونی خواهد بود که از این نسخه استفاده میکند. البته گوگل هنوز جزئیات مربوط به این نسخه و تغییرات آن را نسبت به اندروید 5.0 اعلام نکرده است.

android5.1

با معرفی این نسخه حالا باید منتظر واکنش کمپانی های سازنده تلفن همراه باشیم تا ببینیم در چه تاریخی اندروید 5.1 نیز به دستگاه های غیر گوگلی راه پیدا خواهد کرد. اطلاعات بیشتر از این نسخه و جزئیات آن را به محض انتشار در اختیار شما قرار خواهیم داد.