Android-5-Lollipop-640x360
در حالی که هنوز تعداد انگشت شماری از دستگاه های اندرویدی موفق به دریافت نسخه 5.0 این سیستم عامل شدند اما گمانه زنی ها برای عرضه نسخه ای جدید از لالی پاپ شنیده میشود. با وجود این که گوگل پس از چند هفته از معرفی نسخه اولیه لالی پاپ یک نسخه دیگر نیز تحت عنوان 5.0.1 ارائه کرده بود اما گفته میشود گوگل در تلاش است تا با یک سری تغییرات دیگر در لالی پاپ، به زودی اندروید 5.1 را به معرض نمایش بگذارد.

گفته میشود این نسخه قرار است در ماه فوریه یعنی حدود 2 ماه دیگر عرضه خواهد شد. از جمله تغییراتی که گفته میشود در اندروید 5.1 شاهد آن خواهیم بود میتوان به بهبود فضای رم، بهبود سرعت، بهبود مصرف باتری، حل مشکل اتصالات وایرلس، حل مشکلات هشدارها و رفع دیگر ایرادات موجود در نسخه اندروید 5 اشاره کرد.

با این خبر مشخص میشود گوگل شدیدا به اندروید 5 امیدوار است و تلاش میکند تا هر چه سریعتر یک نسخه ای کامل و بی نقص را در اختیار کاربران قرار دهد.

با انتشار این نسخه در دومین ماه سال 2015 این احتمال میرود سونی نیز برای گوشی های خود اندروید 5.1 را در نظر بگیرد. البته با توجه به برنامه های سونی برخی مدل های اکسپریا از جمله اکسپریا Z3 و Z2 که قرار است در روزهای اولیه سال 2015 لالی پاپ را دریافت کنند شاید در مراحل بعدی به اندروید 5.1 به روز شوند. باید منتظر باشیم و ببینیم گوگل و سونی چه برنامه هایی برای اندروید 5.1 در نظر دارند.