android-5.1-lollipop-update
اندروید 5.1 رسما توسط گوگل معرفی شد. هرچند که این نسخه از ماه گذشته و بر روی دستگاه های Android One قرار گرفته بود اما توسط گوگل و به طور رسمی معرفی نشده بود. حالا گوگل با تایید خبر معرفی این نسخه رسما از عضو جدید خانواده آب نبات چوبی ها رونمایی کرد.

این نسخه قرار است به زودی و در اولین مرحله برای دستگاه های نکسوسی منتشر شود. Motorola Nexus 6 و HTC Nexus 9 اولین دستگاه هایی خواهند بود که به اندروید 5.1 به روز خواهند شد.

با معرفی رسمی این نسخه توسط گوگل باید منتظر اعلام تغییرات رسمی این نسخه نسبت به اندروید 5.0 باشیم. البته تا به امروز جزئیات زیادی از این نسخه همچون پشتیبانی از گوشی های دو سیم کارته، ارتقای امنیت و پشتیبانی از صدای HD برای ما روشن است.

اندروید 5.1 در حالی به طور رسمی معرفی شده که هنوز هیچ یک از گوشی های خانواده اکسپریا نسخه 5.0 اندروید را تجربه نکردند. با معرفی رسمی این نسخه باید ببینیم واکنش سونی در این رابطه چیست. آیا برنامه ای جدید برای به روزرسانی دستگاه های اکسپریا به اندروید 5.1 اعلام میکند یا ترجیح میدهد تا پایان عملیات به روزرسانی اندروید 5.0 برای گوشی های خود تصمیمی در این خصوص نگیرد.

gsmarena