android-5.1-lollipop-update
سونی ماه گذشته برنامه به روزرسانی خود را برای انتشار آپدیت اندروید 5.1 اعلام کرد. در برنامه جدید سونی تمامی گوشی های سری Z به همراه اکسپریا C3، اکسپریا T2 و خانواده M2 در صف دریافت آپدیت اندروید 5.1 قرار گرفتند. سونی ماه ژولای را موعد انتشار این آپدیت ها اعلام کرد.

یک هفته از ماه ژولای میگذرد و هنوز به روزرسانی اندروید 5.1 برای هیچکدام از گوشی های نامبرده منتشر نشده است. خانواده اکسپریا Z3 و اکسپریا Z2 به طور حتم اولین دستگاه هایی خواهند بود که این آپدیت را دریافت میکنند. تا به این لحظه نیز تنها اطلاعات ما از اندروید 5.1، سری شماره ساخت این دو دستگاه است که با حرف 23.4 آغاز خواهد شد.

چند هفته قبل یک فریمور نرم افزاری از اکسپریا Z2 در دام وبسایت handsetdetection گرفتار شد. اگر به خاطر داشته باشید شماره ساخت ۲۳٫۴٫A.0.248 از اکسپریا Z2 به نمایش گذاشته شد که قابل تصور بود یک فریمور آزمایشی است. با گذشت چند هفته یک بار دیگر وبسایت handsetdetection جزئیات یک فریمور دیگر از اکسپریا Z2 را به ثبت رسانده که با شماره قبلی اندکی تفاوت دارد.

فریمور جدیدی که در وبسایت handsetdetection به ثبت رسیده با شماره ساخت 23.4.A.0.546 مشخص است که از فریمور قبلی در رده ای بالاتر قرار میگیرد. این فریمور نشان میدهد سونی همچنان در حال تست اندروید 5.1 بر روی گوشی های اکسپریا است و تا به این لحظه چند فریمور را مورد آزمایش قرار داده است. با اینکه فریمور 23.4.A.0.546 اولین فریمور درز کرده از اندروید 5.1 نیست اما انتظار میرود آخرین آن هم نباشد و سونی در مرحله عرضه نهایی یک فریمور دیگر و کاملتر را برای کاربران آماده انتشار کند.

5.1.1

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.
https://instagram.com/xperian.ir