android-nougat-h1
گوگل معمولا هر ساله در کنفرانس های سالانه توسعه دهندگان نسخه های پیش نمایش اندروید را ارائه میکند تا توسعه دهندگان با کار بر روی آن مقدمات لازم را برای ایجاد یک نسخه پایدار و نهایی فراهم کنند.

اما امسال ماجرا کاملا متفاوت بود. گوگل چند ماه قبل از کنفرانس سالیانه خود اولین نسخه پیش نمایش اندروید N را ارائه کرد و بعد از کنفرانس نیز در طی یک فراخوان عمومی از کاربران خود برای نام نسخه آینده اندروید نظرخواهی کرد که در نهایت Nougat یا نوقا به عنوان نام اندروید 7.0 انتخاب شد.

تمام این مراحل تا اینجا سپری شدند اما هنوز اندروید 7.0 نوقا به صورت رسمی توسط گوگل معرفی نشده است. شایعات در خصوص تاریخ معرفی این نسخه زیاد است اما امروز evleaks، یکی از درزدهندگان مشهور فناوری در توییتر خود نسبت به تاریخ نهایی عرضه این نسخه واکنش نشان داد.

evleaks از ماه سپتامبر به عنوان تاریخی که گوگل این نسخه را به صورت نهایی معرفی میکند نام برده است. او اشاره میکند که در ماه آینده آپدیت نهایی اندروید 7.0 با جدیدترین پچ امنیتی برای دستگاه های جدیدتر از نکسوس 5 که خود نکسوس 5 را شامل نمیشود منتشر خواهد شد.

با این حساب نسخه جدید اندروید که معمولا هر ساله در ماه مهر به صورت رسمی کار خود را آغاز میکرد امسال در ماه شهریور برای اولین گروه از کاربران ارائه خواهد شد. احتمالا سونی پس از معرفی رسمی نسبت به اعلام لیست گوشی هایی که این آپدیت را دریافت میکنند اقدام خواهد کرد.

منبع: