androidpit-android-nougat-9734-w782
در حالی که این روزها، پرچمداران کمپانی های مختلف با سرعت بسیار پایین در حال دریافت اندروید 7.0 هستند، گوگل مثل همیشه با گوشی های اختصاصی خود یک قدم جلوتر پیش رفته است.

امروز گوگل به صورت رسمی خبر از انتشار آپدیت اندروید 7.1.1 برای دستگاه های نکسوس و پیکسل داد. نکته جالب اینجاست که ماه گذشته یک اپراتور استرالیایی خبر از عرضه اندروید 7.1.1 در تاریخ 6 دسامبر داد و در کمال تعجب دقیقا در همین تاریخ، این نسخه توسط گوگل برای دستگاه های مورد نظر ارائه شد.

اندروید 7.1.1 برای دستگاه های پیکسل، پیکسل XL، پیکسل C، نکسوس 6P، نکسوس 5X، نکسوس 9 و نکسوس Player عرضه شده است. تمامی این دستگاه ها با این به روزرسانی به پچ امنیتی مربوط به ماه دسامبر مجهز شدند. آپدیت اندروید 7.1.1 برای نکسوس ها و پیکسل ها به صورت OTA در دسترس کاربران قرار گرفته است.

اندروید 7.1.1 در اولین قدم برای دستگاه هایی که تحت حمایت گوگل هستند ارائه شده اما در آینده ای نزدیک قطعا شاهد استفاده از آن در گوشی های هوشمند سایر کمپانی ها خواهیم بود. سونی یکی از اولین شرکت هایی است که به روزرسانی اندروید 7.0 را برای پرچمدار خود عرضه کرده است. پس انتظار بیجایی نیست که به زودی شاهد عرضه این نسخه برای اکسپریا XZ و سایر اسمارت فون های سونی باشیم.