اولین نسخه از اندروید 8 نام تجاری اوریو حدود دو ماه قبل معرفی و برای دستگاه های اختصاصی گوگل مثل نکسوس و پیکسل ارائه شد. اکسپریا XZ1 اولین اسمارت فون دنیا به جز گوشی های گوگل بود که این نسخه را به صورت پیش فرض در اختیار داشت.

حدود دو ماه از ارائه اولین نسخه از اندروید 8.0 میگذرد و هنوز این نسخه به تعداد بسیار کمی از دستگاه های اندرویدی راه پیدا کرده است. با این وجود گوگل امروز رسماً یک نسخه جدیدتر از آن را با شماره 8.1 معرفی کرده که شاید نسخه آینده بسیاری از گوشی های هوشمند باشد.

این نسخه هم اکنون برای تعدادی از دستگاه های گوگل در دسترس قرار گرفته است. کاربران چند دستگاه نظیر Nexus 6P, Nexus 5X, Pixel, Pixel XL, Pixel 2, Pixel 2 XL و Pixel C هم اکنون قادر به دریافت اندروید 8.1 بر روی گوشی یا تبلت خود هستند.

این نسخه در زیر مجموعه اندروید اوریو قرار گرفته و طبیعتاً یک ارتقای قابل توجه نسبت به اندروید 8.0 نخواهد داشت. در این نسخه صدای هشدار برنامه ها محدود شده و فقط میتوانند یک هشدار در هر ثانیه ایجاد کنند. مصرف رم در اندروید 8.1 هدفمندتر از قبل شده و برای دستگاه های با رم پایین مفیدتر از اندروید 8.0 خواهد بود. همچنین API جدید تصاویر پس زمینه این امکان را به توسعه دهندگان میدهد که رنگ های پس زمینه را بهتر از قبل مدیریت کنند. به طور حتم در روزهای آینده اطلاعات بیشتری از اندروید 8.1 افشا میشود که ما به محض دریافت آن را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

منبع: