جدیدترین نسخه ی عرضه شده از اندروید 8.1 اوریو شامل بهبودها و قابلیت های جدید و همچنین تغییراتی در بخش رابط کاربری بوده است. با وجود اینکه بسیاری از این تغییرات کوچک هستند و برای متوجه شدن آن ها باید دقت بالایی داشت، برخی دیگر از این تغییرات، تغییراتی بزرگ به شمار می روند. یکی از قابلیت های جدیدی که پیش بینی می شود راه خود را به اندروید پیدا کند، SMS Connect می باشد.

این یکپارچه سازی شده به وسیله ی Ars Technica کشف شده است که در یک فایل جدید APK در اندروید 8.1 بتا به نام SMSConnectPrebuilt قرار داده شده است. با وجود این که در این نسخه از اندروید امکان دسترسی مستقیم به این اپلیکیشن از طریق منوی اپلیکیشن ها وجود ندارد، می توان به وسیله ی مرورگر به آن دسترسی پیدا نمود.  این قابلیت، این امکان را در اختیار کاربران قرار می دهد تا بتوانند بروی کروم بوک خود، ضمن مشاهده ی SMS های دریافتی، به آن ها پاسخ دهند.

نکته ی قابل توجه در مورد این قابلیت این است که در ابتدا تنها برای کروم بوک عرضه خواهد شد اما احتمالاً پس از گذشت مدتی، کاربران سایر سیستم عامل ها که از مرورگر کروم استفاده می کنند نیز می توانند از این قابلیت بهره مند شوند.

قابلیت جدید SMS Connect به دسترسی com.google.feature.PIXEL_EXPERIENCE در گوشی های اندرویدی نیازمند خواهد بود. همانطور که از نام این دسترسی هم می توان حدس زد، این قابلیت در ابتدا تنها برای گوشی های پیکسل عرضه خواهد شد. البته این ها تنها حدس و گمان هایی در مورد این قابلیت هستند و برای دریافت اطلاعات بیشتر باید منتظر معرفی رسمی این قابلیت به وسیله ی گوگل باشیم.

 

منبع: