گوگل این روزها سخت در حال کار بر روی نسخه آزمایشی اندروید N است و تا کنون دو شماره از آن را به صورت پیش نمایش برای توسعه دهندگان ارائه کرده است. در دو نسخه ارائه شده بسیاری از ویژگی های جدید نسخه آینده اندروید مشخص شده اما هنوز نقاط مبهم دیگری وجود دارد که کم کم افشا میگردند.

یکی دیگر از ویژگی هایی که گزارش ها از وجود آن در نسخه آینده اندروید خبر میدهند، پشتیبانی از صفحه نمایش های حساس به فشار است. تاچ سه بعدی بر اساس خبرهای موثق و تایید شده به صورت پیش فرض در اندروید N پشتیبانی خواهد شد.

در سورس های آخرین نسخه پیش نمایش اندروید N که هفته گذشته منتشر شده کدهای setDynamicShortcuts دیده میشود که در صفحه اصلی دستگاه و در صفحات لمسی حساس به فشار گزینه های متعددی را پیش روی کاربر میگذارد. این قابلیت که پیش از این در آیفون 6s نیز مورد استفاده قرار گرفته بود گذشته از پشتیبانی نرم افزاری به سخت افزار مورد نیاز نیز احتیاج دارد. قابلیتی که شاید در سال جدید بیشتر شاهد استفاده از آن در گوشی های هوشمند باشیم. ویدئویی کوتاه از این قابلیت را نیز میتوانید در ادامه از نسخه پیش نمایش اندروید N تماشا کنید.