پس از معرفی اندروید O، طبیعتاً باید منتظر معرفی اندروید P از سوی کمپانی گوگل باشیم. هر چه که به مراسم معرفی رسمی این نسخه از سیستم عامل اندروید نزدیکتر می شویم، اخبار بیشتری از این سیستم عامل منتشر می شود که دید بهتری از آن و امکانات درنظر گرفته شده برای آن در اختیار ما قرار می دهد. در جدیدترین نمونه، به نظر می رسد که گوگل قصد دارد تا گوشی ها و تبلت های بهره مند شده از اندروید P را به قابلیتی مجهز کند که بر اساس آن کاربران می توانند از اسمارت دیوایس اندرویدی خود به عنوان موس یا کیبرد بی سیم استفاده نمایند. این می تواند همانند ترک پدی باشد که سامسونگ با استفاده از قابلیت DEX در گوشی اس 9 در اختیار کاربران خود قرار داده است. اما با عرضه ی آن در اندروید P، کاربران اسمارت فوت های سایر برندها نیز می توانند از این قابلیت بهره مند شوند.

بنابراین، در صورتی که این اخبار واقعی باشند، می توان انتظار داشت که با عرضه ی اندروید 9، کاربران می توانند به سادگی دستگاه خود را به کامپیوتر متصل نمایند و از این قابلیت های جدید بهره مند شوند. برای نمونه، می توانید با حرکت انگشتان خود بروی صفحه ی نمایش، از آن به عنوان یک موس استفاده کنید. یا می توانید تمامی حروف کیبرد را بروی صفحه نمایش گوشی خود مشاهده کرده و با ضربه زدن بروی آن ها، آن ها را به صورت تایپ شده بروی صفحه ی نمایش کامپیوتر خود مشاهده نمایید.

حالا باید در هفته های آینده منتظر بمانیم و ببینیم که آیا این قابلیت به این شکل اجرایی می شود یا تغییراتی در آن اعمال می شود. همچنین، بدون تردید از قابلیت های دیگر بکارگیری شده در اندروید P بیشتر خواهیم شنید.

 

منبع: