sony_xperia_c3_front_5mp_with_flash_screenshot_official_video
شاید یک هفته قبل کسی تصورش را نمیکرد که سونی برنامه ای برای به روزرسانی یک اسمارت فون میان رده مثل اکسپریا C3 به اندروید 5.0 داشته باشد. اکسپریا C3 بر روی کاغذ با توجه به سابقه ای که از به روزرسانی گوشی های سری C سراغ داریم کم شانس ترین دستگاه میان رده سال 2014 سونی برای دریافت آپدیت اندروید 5.0 بود. اما همین دستگاه در واقعیت حالا خوش شانس ترین اسمارت فون میان رده سونی محسوب میشود. چرا که به رورزرسانی لالی پاپ برای این دستگاه تاییدیه بلوتوث SIG را بدست آورده و به زودی نیز منتشر خواهد شد.

اکسپریا C3 به عنوان اولین اسمارت فون غیر سری Z اکسپریا موفق به کسب تاییدیه بلوتوث SIG (مخفف Bluetooth Special Interest Group) برای آپدیت لالی پاپ شده است. البته اگر اکسپریا M4 Aqua را که با نسخه پیش فرض لالی پاپ ارائه شده به حساب نیاوریم! Wukong که کد نام اکسپریا C3 است در سایت بلوتوث تاییدیه اندروید 5.0 را بدست آورده است. این تاییدیه در حالی به دست آمده که چند روز قبل نیز اسکرین شات هایی از اجرای اندروید 5.0 رسمی بر روی اکسپریا C3 منتشر شده بود.

Xperia-C3-Lollipop-Bluetooth-640x439

سونی موبایل در آخرین برنامه رسمی خود تنها نام اسمارت فون های سری Z را در لیست دریافت کننده های آپدیت اندروید 5.0 قرار داده بود. کسب تاییدیه آپدیت اندروید 5.0 برای اکسپریا C3 نشان از توجه سونی به اسمارت فون های میان رده خود دارد. در صورت انتشار نهایی این آپدیت برای اکسپریا C3 کاملا قابل تصور است که دیگر مدل های میان رده سونی نیز در ادامه این به روزرسانی را دریافت خواهند کرد. با این حال سونی تا قطعی شدن این تصمیم، انتشار آپدیت لالی پاپ برای مدل های میان رده خود را به تایید نمی رساند.