اگر به خاطر داشته باشید، اوایل سال جاری میلادی بود که منابع داخلی از ژاپن گزارش دادند، سونی در آینده ای نزدیک به سراغ صفحه نمایش های OLED در گوشی های هوشمند اکسپریا خواهد رفت. این منابع خبری از ابتدای سال 2018 به عنوان تحقق چنین وعده ای خبر داده بودند اما امروز گزارش های جدیدی در ادامه خبرهای قبلی منتشر شده که اهمیت فراوانی دارد.

بر اساس گزارشی که جدیداً منتشر شده سونی قصد دارد تا به زودی اولین اسمارت فون خود با صفحه نمایش OLED را معرفی و عرضه کند. البته تاریخ معرفی این دستگاه هنوز مشخص نیست اما مهمترین خبری که در این مورد به تازگی به دست رسیده این است که سونی در مرحله اول تصمیم به عرضه گسترده این محصول نخواهد داشت.

بدون تردید کوچ کردن سونی به صفحه نمایش OLED عملی است که ریسک بسیار بالایی دارد. به همین خاطر سونی تصمیم دارد تا اولین اسمارت فون OLED خود را به صورت محدود و در تیراژ پایین به بازار عرضه کند. احتمال دارد این دستگاه یک اسمارت فون منطقه ای و برای بازاری خاص باشد و یا حتی ممکن است به بازارهای گسترده تری با محدودیت بیشتر عرضه شود. به هر حال شایعاتی که حول سونی هستند حکایت از آن دارند که تصمیم این شرکت ژاپنی برای کوچ کردن به صفحه نمایش های OLED جدی تر از همیشه دنبال میشود.

منبع: